ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Απίθανο buzzer beater πίσω από το κέντρο με «ορειβασία» από Καμπάτσο (vid)

Με έναν άκρως εντυπωσιακό τρόπο ολοκληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο ανάμεσα στη Ρεάλ και την ΤΣΣΚΑ, χάρη στο απίθανο τρίποντο του Φακούντο Καμπάτσο!

 
Ένα από τα πιο τρελά τρίποντα της Ευρωλίγκας σημείωσε ο Φακούντο Καμπάτσο!

Ο αργεντινός γκαρντ της Ρεάλ Μαδρίτης πέταξε την μπάλα πολύ πίσω από το κέντρο στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου, με την μπάλα να κάνει τρομερή… ορειβασία και να καταλήγει στο καλάθι της ΤΣΣΚΑ Μόσχας.

Πηγή: sport-fm.gr
 
Πετρούνιας, Κορακάκη και η ομάδα πόλο του Ολυμπιακού τα βραβεία του ΠΣΑΤ
Κορυφαίος αθλητής για το 2018 αναδείχτηκε ο πολυ-πρωταθλητής στους κρίκους, Λευτέρης Πετρούνιας.
14.12.2018, 22:45
Φάκελο για τον αγώνα Ολυμπιακός - Μίλαν άνοιξε η UEFA
Τρεις κατηγορίες αντιμετωπίζουν οι ερυθρόλευκοι.
14.12.2018, 22:35
«Καμπάνα» για τα ναζιστικά πανό – Κλείνει θύρες στο Παγκρήτιο
Πρόστιμο και "κλείσιμο" δύο θυρών στο Παγκρήτιο, η απόφαση της UEFA.
14.12.2018, 19:29
Αυτός ο Ιταλός σπορτκάστερ μοιρολογεί σε κάθε γκολ του Ολυμπιακού
Θα μπορούσε να θεωρηθεί και τραγωδία αν δεν ήταν κωμωδία.
14.12.2018, 10:35
Πικραμένος ο Σαλβίνι για την ήττα της Μίλαν
Πικραμένος με την ήττα-αποκλεισμό της Μίλαν από τον Ολυμπιακό ήταν ο Ματέο Σαλβίνι.
14.12.2018, 04:07
Στη 13η θέση της UEFA η Ελλάδα
Ο Ολυμπιακός νικώντας τη Μίλαν με 3-1 χάρισε 0.400 βαθμούς που ανέβασαν την Ελλάδα στη 13η θέση της...
14.12.2018, 03:41
Οι πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού στους «32» του Europa League
Μεγάλη πρόκριση πέτυχε ο Ολυμπιακός κόντρα στη Μίλαν, την ώρα μάλιστα που ήθελε νίκη με δύο γκολ διαφορά.
14.12.2018, 00:40
Europa League: Ιστορική πρόκριση ο Ολυμπιακός.Έστειλε «σπίτι» τη Μίλαν
Ο Ολυμπιακός έστειλε... σπίτι της τη Μίλαν, επικρατώντας με σκορ 3-1 των «ροσονέρι», και πέρασε στους «32»...
14.12.2018, 00:06
ΜΠΑΤΕ σκύλοι... Κάζο και αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ
Ο ΠΑΟΚ δέχτηκε τρία γκολ στο πρώτο μέρος και ηττήθηκε με 3-1 από την ΜΠΑΤΕ που προκρίθηκε στην επόμενη φάση.
13.12.2018, 22:12
Με… κλειδαρά τον Τουπάν ο Ολυμπιακός γονάτισε την Εφές
Με τρομερή άμυνα στο τέταρτο δεκάλεπτο και μπροστάρη τον Αξέλ Τουπάν ο Ολυμπιακός «μπλόκαρε» την Αναντολού...