ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Υπόκλιση Τζόκοβιτς στον Τσιτσιπά: «Το αξίζεις φίλε μου»

Το… "θύμα" του Στέφανου Τσιτσιπά υποκλίθηκε -γράφοντας greeklish- στον 20χρονο τενίστα.

 
Αποθέωσε και ο Νόβακ Τζόκοβιτς τον Στέφανο Τσιτσιπά.

Ο Σέρβος τενίστας έπεσε θύμα έκπληξης του 20χρονου τενίστα, που επικράτησε 2-1 στο πλαίσιο του τουρνουά στο Τορόντο και «αναγκάστηκε» να υποκλιθεί στον αντίπαλό του!

Συγκεκριμένα, ο Τσιτσιπάς κατάφερε να προκριθεί στα προημιτελικά του Rogers Cup, νικώντας τον κορυφαίο Τζόκοβιτς επικρατώντας συγκεκριμένα 2-1 σετ ( 6-3,6-7,6-3)

Αρχικά ο Τσιτσιπάς έγραψε στο Instagram: «
Να είσαι θετικός, να δουλεύεις σκληρά, κάντο να συμβεί», με αποτέλεσμα να ακολουθήσει… βροχή από αποθεωτικά σχόλια. Ένα από αυτά ήταν του «Νόλε».

«Εξαιρετική εμφάνιση! Το αξίζει φίλε», ανέφερε ο 31χρονος τενίστας…





Stay positive, work hard, make it happen.

A post shared by Stefanos Tsitsipas (@stefanostsitsipas98) on

Πηγή: Sport.fm
 
Ηττήθηκε από τον Γκοφέν ο Τσιτσιπάς
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Νταβίντ Γκοφέν στο τουρνουά του Σινσινάτι.
15.08.2018, 01:56
Στα πλέι οφ του Champions League προκρίθηκε η ΑΕΚ
ΑΕΚ-Σέλτικ 2-1! Έτσι η Ένωση, σε συνδυασμό με το 1-1 της Σκωτίας, προκρίθηκε στα play off του Champions League
14.08.2018, 22:59
«Τσάρος» στη Μόσχα ο ΠΑΟΚ!
Αυτός ο ΠΑΟΚ τα μπορεί όλα! Οι εξαιρετικοί Θεσσαλονικείς εκμεταλλευόμενοι και το γεγονός ότι η Σπάρτακ...
14.08.2018, 22:35
Αποχωρεί από την Formula 1 ο Φερνάντο Αλόνσο
Έπειτα αρκετούς μήνες που το συγκεκριμένο σενάριο «έπαιζε» στα media ως πιθανότητα, με σημερινή του ανάρτηση...
14.08.2018, 18:55
Παπαχρήστου: Αφιερώνω το μετάλλιό μου στα θύματα των φονικών πυρκαγιών
Η πρωταθλήτρια Ευρώπης στο τριπλούν ευχαρίστησε και όλους όσοι τη στήριξαν στην πορεία της προς το χρυσό...
13.08.2018, 12:08
Η Μπαρτσελόνα κατέκτησε το Σούπερ Καπ Ισπανίας
Πικέ στο 41’ και Ντεμπελέ στο 78’ τα γκολ των νικητών
13.08.2018, 03:13
Ηττήθηκε αλλά «κοίταξε στα μάτια» τον Ναδάλ ο Τσιτσιπάς
Έκανε ότι μπορούσε ο Στέφανος Τσιτσιπάς κόντρα στον Ράφα Ναδάλ, όμως δεν μπόρεσε να κοντράρει μέχρι τέλους...
13.08.2018, 02:02
Χάλκινο μετάλλιο για τον Τσιάμη στο τριπλούν στο φινάλε του Ευρωπαϊκού
Έξι τα μετάλλια για την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ανοιχτού στίβου στο Βερολίνο.
12.08.2018, 23:02
Χρυσός και πάλι ο Πετρούνιας στο Ευρωπαϊκό Ενόργανης Γυμναστικής
Σαρωτικός για τέταρτη διαδοχική φορά σε Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ο Πετρούνιας.
12.08.2018, 18:26
Στην Εντατική με πνευμονία ο Ρονάλντο
Ισπανικά μέσα ενημέρωσης αναφέρουν πως η κατάστασή του βελτιώνεται