Άφησε υποσχέσεις, «πλήρωσε» το... μπλακ-άουτ ο Παναθηναϊκός

Την ήττα από την Αντβέρπ με 2-1 γνώρισε ο Παναθηναϊκός που προηγήθηκε στο «καλό» του πρώτο ημίχρονο και, με εξαίρεση το «νεκρό» διάστημα στα πρώτα λεπτά της επανάληψης, έδειξε κάποια θετικά στοιχεία.

Ήττα με 2-1 από την Αντβέρπ, στο δεύτερο φιλικό παιχνίδι του επί ολλανδικού εδάφους για τον Παναθηναϊκό, που παρουσιάστηκε αρκετά καλός μετά το 20ο λεπτό στο πρώτο ημίχρονο και ευτύχησε να προηγηθεί με πολύ ωραίο γκολ του Στάικου, αλλά στο ξεκίνημα της επανάληψης «πλήρωσε» τα αμυντικά του κενά και, σε συνδυασμό με τις πολλές αλλαγές που ακολούθησαν από πλευράς Γιώργου Δώνη, δεν κατάφερε να… επιστρέψει στο ματς.

Πέρα και από την ήττα, που σε φιλικά προετοιμασίας άλλωστε ενδιαφέρει το λιγότερο, αυτό που προβληματίζει τον Δώνη και τους συνεργάτες του είναι αναμφίβολα ο τραυματισμός του Ινσούα, ο οποίος αποχώρησε τραυματίας από τον αγωνιστικό χώρο…

Πηγή: Sport-fm.gr

Πηγή: skai.gr - sport-fm.gr