ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Τρομερή Παπαχρήστου, έκανε την κορυφαία επίδοση στην Ευρώπη για φέτος!

Το… άλμα της ζωής της, μέχρι το επόμενο, έκανε η Βούλα Παπαχρήστου! Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια του τριπλούν βελτίωσε το ατομικό ρεκόρ της και «έγραψε» την κορυφαία επίδοση στην Ευρώπη μέσα στο 2018!

 
Στην καλύτερη κατάσταση της ζωής της έδειξε πως είναι η Βούλα Παπαχρήστου λίγες εβδομάδες πριν από το Ευρωπαϊκό του Βερολίνου. 

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια... προσγειώθηκε στα 14,74μ. στο Βαλκανικό Πρωτάθλημα στίβου, βελτιώνοντας το ατομικό ρεκόρ της από το 2016, όταν είχε πηδήξει 14,73μ.! 

Κι όχι μόνο αυτό, αλλά πλέον της ανήκει η κορυφαία επίδοση στην Ευρώπη για το 2018 στο τριπλούν, αφού μόνο η Κολομβιανή Ιμπαργκουέν και η Αμερικανίδα Φράκλιν έχουν μεγαλύτερα άλματα μέσα στη χρονιά (14,96μ. και 14,84μ. αντίστοιχα). 

Κάπως έτσι, λοιπόν, η Παπαχρήστου έδειξε... πανέτοιμη για ακόμα μια διάκριση στην προσεχή μεγάλη διοργάνωση, θέλοντας να υπερασπιστεί το χάλκινο μετάλλιο που είχε κατακτήσει στο Άμστερνταμ προ διετίας.

Πηγή: sport-fm.gr 
 
Συμφωνία ΠΑΟΚ με Κοεντράο
Τη σπουδαία μεταγραφή του Φάμπιο Κοεντράο ετοιμάζεται να ολοκληρώσει ο ΠΑΟΚ!
18.07.2019, 23:54
Το Λαύριο απέσυρε το αίτημα παραμονής του και επιβεβαίωσε το deal με Κύμη
Σε μία ενέργεια, με την οποία επιβεβαίωσε πως βρήκε τον δρόμο για να μείνει στην Α1, προέβη το Λαύριο.
18.07.2019, 00:33
Διέλυσε τη Φέγενορντ στην Ολλανδία ο Παναθηναϊκός
Ο Παναθηναϊκός πετούσε… φωτιές στις αντεπιθέσεις και εκμεταλλευόμενος την ταχύτητά του, αλλά και το μηδέν...
18.07.2019, 00:00
«Χωρίζουν» Ολυμπιακός - Μάντζαρης, στην Ούνικς ο παίκτης
Λεπτομέρειες απομένουν για την αποχώρηση του Βαγγέλη Μάντζαρη από τον Ολυμπιακό, με τον διεθνή γκαρντ να...
17.07.2019, 14:51
NBA: Στους Μπακς και επισήμως ο Θανάσης
Συμπαίκτης του MVP του NBA Γιάννη Αντετοκούνμπο είναι και επίσημα ο αδερφός του Θανάσης, στους Μιλγουόκι...
17.07.2019, 06:42
Ανανέωσε ο Σπανούλης στον Ολυμπιακό
Τα ερυθρόλευκα θα συνεχίσει να φοράει και του χρόνου ο Βασίλης Σπανούλης καθώς στη συνάντηση του αρχηγού του...
17.07.2019, 01:21
Έτοιμος για τις αναμετρήσεις με Βικτόρια Πλζεν ο Ολυμπιακός
Πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο οι Πειραιώτες ήταν μπροστά 2-0 με γκολ των Μασούρα και Γκερέρο (4’...
16.07.2019, 23:38
Ταξίδεψε με άνεση στο 5ο Santorini Experience
- 50% έκπτωση από όλα τα νησιά του Αιγαίου.
16.07.2019, 18:27
Με Ολυμπιακό η νέα προκήρυξη της ΕΟΚ για την Α2
Ολυμπιακός και Κολοσσός προστέθηκαν στις ομάδες που έχουν δικαίωμα συμμετοχής στην Α2.
16.07.2019, 14:43
Ανακοίνωσε Γουάιλι η ΚΑΕ Παναθηναϊκός
Παίκτης του Παναθηναϊκού κι επίσημα ο Τζέικομπ Γουάιλι.
16.07.2019, 11:40

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 50  Επόμενη