ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Ενδιαφέρεται για τον Αζάρ η Μπαρτσελόνα

Οι Καταλανοί θέλουν να εντάξουν στο δυναμικό τους, τον 27χρονο Βέλγο της Τσέλσι, μετά τις φήμες ότι ενδιαφέρεται η Ρεάλ Μαδρίτης.

 
Ο μεγαλύτερος μεταγραφικός στόχος της Μπαρτσελόνα είναι ο Εντέν Αζάρ, σύμφωνα με ισπανικά δημοσιεύματα.

Μπορεί ο Βέλγος εξτρέμ να ακουγόταν πολύ έντονα για τη Ρεάλ Μαδρίτη, ωστόσο οι Καταλανοί είναι αυτοί που έχουν αποφασίσει ότι θέλουν να τον κάνουν δικό τους.

«Αυτήν τη στιγμή είμαι καλά στην Τσέλσι και εκτός από αυτό, καμία ομάδα δεν έχει καταθέσει προσφορά για εμένα. Ξέρω ότι έχω πει ότι ο Ζιντάν είναι πολύ ξεχωριστός, αλλά η Ρεάλ Μαδρίτης είναι πολύ ξεχωριστή με ή χωρίς αυτόν και είναι ένας σύλλογος που σε κάνει να ονειρεύεσαι. Είμαι καλά στα μπλε, οπότε το μέλλον μου δεν με ενδιαφέρει», δήλωσε ο Εντέν Αζάρ για τα μεταγραφικά σενάρια.

Ο 27χρονος παίκτης της Τσέλσι έκανε ένα εξαιρετικό Μουντιάλ και όπως όλα δείχνουν, οι δύο κορυφαίοι ισπανικοί σύλλογοι θα δώσουν μάχη για την απόκτησή του.

Πηγή: sport-fm.gr
 
«Εκτέλεσε» τη Μίλαν ο Ικάρντι
Ο Μάουροι Ικάρντι έβαλε τη σφραγίδα του στο μεγάλο ντέρμπι του Μιλάνου και της Serie A, ανάμεσα στην Ίντερ...
22.10.2018, 00:26
ΟΦΗ με ψυχάρα «πάτησε» τον Ολυμπιακό!
Ο ΟΦΗ «φώναξε» για πρώτη φορά ότι επέστρεψε στη Super League!
21.10.2018, 22:55
Δύο Αλέξανδροι για τη νίκη, «διπλό» με ανατροπή ο ΠΑΟΚ
Δύο Αλέξανδροι… υπέγραψαν τη νίκη του ΠΑΟΚ, με 2-1, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης απέναντι στον Άρη.
21.10.2018, 22:39
Σήκωσε το πρώτο ο Τσιτσιπάς και έγραψε ιστορία!
Ο 20χρονος πρωταθλητής χρειάστηκε περίπου 1 ώρα και 20 λεπτά για να φτάσει σε αυτή την τεράστια νίκη.
21.10.2018, 19:12
«Καθάρισε» με Μάνταλο, Λιβάγια η ΑΕΚ!
Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη κάνοντας απλά τα βασικά και χωρίς να πατήσει το... γκάζι, επικράτησε του...
20.10.2018, 21:15
«Τρίποντο» από τον… πάγκο για τον Παναθηναϊκό
«Χρυσή» αλλαγή για τον Παναθηναϊκό αποδείχθηκε ο Χατζηθεοδωρίδης, καθώς το γκολ που πέτυχε στο 72ο λεπτό κι...
20.10.2018, 18:45
Ολλάνδια: Οι οπαδοί του Άγιαξ μάζεψαν 75.000 ευρώ για άγαλμα του Κρόιφ!
Αίσθηση προκαλεί η κινητοποίηση των οπαδών του Άγιαξ, που έχουν συγκεντρώσει 75.000 ευρώ μέσα σε τρεις μήνες...
19.10.2018, 21:36
«Πολύχρωμο» μήνυμα του γερμανού πρεσβευτή για τον αγώνα ΑΕΚ - Μπάγερν
Ο αγώνας για το Champions League θα γίνει την επόμενη εβδομάδα.
19.10.2018, 20:02
Απορρίφθηκε η έφεση της ΑΕΚ και παραμένει το -3
Η αρμόδια επιτροπή της ΕΠΟ απέρριψε στο σύνολό της την έφεση της ΑΕΚ και παραμένει το -3 με το οποίο...