Πόλο: Ηττήθηκε στον τελικό του Len Trophy ο Ολυμπιακός

Η ομάδας πόλο γυναικών του Ολυμπιακού γνώρισε την ήττα 13 -11 από την Ντουναϊσβάρος στον τελικό του Len Trophy και παρά την μαχητική εμφάνιση δεν μπόρεσε να σηκώσει το τέταρτο ευρωπαϊκό τρόπαιο.

Οι δύο ομάδες πήγαν χέρι-χέρι στο σκορ στην πρώτη περίοδο, αλλά στη δεύτερη οι Ουγγαρέζες απέκτησαν προβάδισμα με δύο γκολ, μέχρι και τη λήξη της.

Η ψαλίδα άνοιξε
στα τρία γκολ με την έναρξη της τρίτης περιόδου. Οι ερυθρόλευκες με αντεπίθεση διαρκείας , πέτυχαν τρία γκολ στη σειρά και ισοφάρισαν σε 9-9. Ωστόσο και πάλι η Ντουναϊσβάρος είχε την απάντηση καθώς βρέθηκε μπροστά στο σκορ με 10-9.

Η Έγκενς ισοφάρισε σε 10-10 στην τελευταία περίοδο αλλά οι Ουγγαρέζες έκαναν το 12-10 σε κομβικό σημείο. Η νευρικότητα του Ολυμπιακού έδωσε την ευκαιρία στη Ντουναϊσβάρος να πάρει τελικά τη νίκη.

Οκτάλεπτα: 4-4, 1-3, 4-3, 2-3

Ολυμπιακός: Ασημάκη 1, Έγκενς 3, Αβραμίδου 4, Ελ.Πλευρίτου 1, Έμολο 2,

Ντουναϊσβάρος: Μαχιέ 1, Ζίγκλερ 1, Γκάρντα 4, Εμχούνου 2, Σιλάγκ 3,