ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Σήμερα η απόφαση για την τιμωρία του Ολυμπιακού

Οι ερυθρόλευκοι αρχικά τιμωρήθηκαν με -3 βαθμούς αλλά και δύο αγώνες κεκλεισμένων των θυρών όπως και χρηματικό πρόστιμο ενώ ήδη εξέτισαν την ποινή μίας αγωνιστικής στον αγώνα με τον Πανιώνιο

 
Σήμερα αναμένεται να γίνει γνωστή η απόφαση της δευτεροβάθμιας επιτροπής εφέσεων της ΕΠΟ, σε ό,τι αφορά στην πρωτόδικη απόφαση για τα γεγονότα που ακολούθησαν μετά τη λήξη του αγώνα στο ντέρμπι Ολυμπιακός - ΑΕΚ.

Οι ερυθρόλευκοι αρχικά τιμωρήθηκαν με -3 βαθμούς αλλά και δύο αγώνες κεκλεισμένων των θυρών όπως και χρηματικό πρόστιμο ενώ ήδη εξέτισαν την ποινή μίας αγωνιστικής στον αγώνα με τον Πανιώνιο.

Στόχος του επιτελείου των Πειραιωτών είναι να αρθεί η τιμωρία για την αφαίρεση των τριών βαθμών.
 
Κάναντι: Η Ελλάδα έχει προπονητή και είναι πολύ καλός
Η φημολογία των τελευταίων ημερών θέλει τη διοίκηση της Ελληνικής Ποδοσφαιρικής Ομοσπονδίας να ενδιαφέρεται...
23.10.2018, 01:53
Το 10/10 η Άρσεναλ με ηγέτες Οζίλ και Ομπαμεγιάνγκ
Με έναν Μεσούτ Οζίλ να «μαγεύει» και τον Ομπαμεγιάνγκ να βρίσκει ξανά δίχτυα, η Άρσεναλ επικράτησε 3-1 της...
23.10.2018, 01:29
«Εκτέλεσε» τη Μίλαν ο Ικάρντι
Ο Μάουροι Ικάρντι έβαλε τη σφραγίδα του στο μεγάλο ντέρμπι του Μιλάνου και της Serie A, ανάμεσα στην Ίντερ...
22.10.2018, 00:26
ΟΦΗ με ψυχάρα «πάτησε» τον Ολυμπιακό!
Ο ΟΦΗ «φώναξε» για πρώτη φορά ότι επέστρεψε στη Super League!
21.10.2018, 22:55
Δύο Αλέξανδροι για τη νίκη, «διπλό» με ανατροπή ο ΠΑΟΚ
Δύο Αλέξανδροι… υπέγραψαν τη νίκη του ΠΑΟΚ, με 2-1, στο ντέρμπι της Θεσσαλονίκης απέναντι στον Άρη.
21.10.2018, 22:39
Σήκωσε το πρώτο ο Τσιτσιπάς και έγραψε ιστορία!
Ο 20χρονος πρωταθλητής χρειάστηκε περίπου 1 ώρα και 20 λεπτά για να φτάσει σε αυτή την τεράστια νίκη.
21.10.2018, 19:12
«Καθάρισε» με Μάνταλο, Λιβάγια η ΑΕΚ!
Η ομάδα του Μαρίνου Ουζουνίδη κάνοντας απλά τα βασικά και χωρίς να πατήσει το... γκάζι, επικράτησε του...
20.10.2018, 21:15
«Τρίποντο» από τον… πάγκο για τον Παναθηναϊκό
«Χρυσή» αλλαγή για τον Παναθηναϊκό αποδείχθηκε ο Χατζηθεοδωρίδης, καθώς το γκολ που πέτυχε στο 72ο λεπτό κι...
20.10.2018, 18:45
Ολλάνδια: Οι οπαδοί του Άγιαξ μάζεψαν 75.000 ευρώ για άγαλμα του Κρόιφ!
Αίσθηση προκαλεί η κινητοποίηση των οπαδών του Άγιαξ, που έχουν συγκεντρώσει 75.000 ευρώ μέσα σε τρεις μήνες...
19.10.2018, 21:36
«Πολύχρωμο» μήνυμα του γερμανού πρεσβευτή για τον αγώνα ΑΕΚ - Μπάγερν
Ο αγώνας για το Champions League θα γίνει την επόμενη εβδομάδα.
19.10.2018, 20:02

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 45  Επόμενη