ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Συμφώνησε και ανανεώνει με ΑΕΚ ο Τσιγκρίνσκι

Μόνο τα τυπικά απομένουν για την ολοκλήρωση της ανανέωσης του Ντιμίτρο Τσιγκρίνσκι με την ΑΕΚ, αφού ο παίκτης συμφώνησε για επέκταση συμβολαίου για ακόμα δύο χρόνια.

 
Τη φανέλα της ΑΕΚ θα φοράει για τα επόμενα δύο χρόνια ο Ντιμίτρο Τσιγκρίνσκι, αφού μένουν μόνο τα τυπικά για την ανανέωση του συμβολαίου του με την «Ένωση».

Ανάμεσα στην ομάδα και τον παίκτη, υπάρχει προφορική συμφωνία για την επέκταση της συνεργασίας τους και μένουν μόνο τα διαδικαστικά, ώστε να ολοκληρωθεί και τυπικά η ανανέωση του συμβολαίου του παίκτη.

Το συμβόλαιο του Ουκρανού στόπερ ολοκληρώνεται το καλοκαίρι του 2018 και θα ενεργοποιηθεί η οψιόν για ακόμα έναν χρόνο, ενώ η νέα συμφωνία θα τον διατηρήσει στην «Ένωση» ως το 2020.

Πάντως, από την αρχή φαινόταν ότι θα επιτευχθεί συμφωνία, αφού η ΑΕΚ είναι ικανοποιημένη από τον παίκτη, ενώ και ο ίδιος περνάει καλά και στον σύλλογο αλλά και την Αθήνα, γεγονός που τον έκανε από την αρχή θετικό για την επέκταση της συνεργασίας του με την ΑΕΚ.

 
«Βασίλισσα» η Ατλέτικο κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τη σεζόν της η Ατλέτικο Μαδρίτης, που ανέτρεψε την εις βάρος της...
16.08.2018, 02:19
Μαρτίνς: Έχουμε κίνητρο για τρεις λόγους
Ο Πέδρο Μαρτίνς ανέλυσε τους τρεις λόγους για τους οποίους ο Ολυμπιακός δεν πήγε για… τουρισμό στην Ελβετία...
15.08.2018, 20:55
Ηττήθηκε από τον Γκοφέν ο Τσιτσιπάς
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Νταβίντ Γκοφέν στο τουρνουά του Σινσινάτι.
15.08.2018, 01:56
Στα πλέι οφ του Champions League προκρίθηκε η ΑΕΚ
ΑΕΚ-Σέλτικ 2-1! Έτσι η Ένωση, σε συνδυασμό με το 1-1 της Σκωτίας, προκρίθηκε στα play off του Champions League
14.08.2018, 22:59
«Τσάρος» στη Μόσχα ο ΠΑΟΚ!
Αυτός ο ΠΑΟΚ τα μπορεί όλα! Οι εξαιρετικοί Θεσσαλονικείς εκμεταλλευόμενοι και το γεγονός ότι η Σπάρτακ...
14.08.2018, 22:35
Αποχωρεί από την Formula 1 ο Φερνάντο Αλόνσο
Έπειτα αρκετούς μήνες που το συγκεκριμένο σενάριο «έπαιζε» στα media ως πιθανότητα, με σημερινή του ανάρτηση...
14.08.2018, 18:55
Παπαχρήστου: Αφιερώνω το μετάλλιό μου στα θύματα των φονικών πυρκαγιών
Η πρωταθλήτρια Ευρώπης στο τριπλούν ευχαρίστησε και όλους όσοι τη στήριξαν στην πορεία της προς το χρυσό...
13.08.2018, 12:08
Η Μπαρτσελόνα κατέκτησε το Σούπερ Καπ Ισπανίας
Πικέ στο 41’ και Ντεμπελέ στο 78’ τα γκολ των νικητών
13.08.2018, 03:13
Ηττήθηκε αλλά «κοίταξε στα μάτια» τον Ναδάλ ο Τσιτσιπάς
Έκανε ότι μπορούσε ο Στέφανος Τσιτσιπάς κόντρα στον Ράφα Ναδάλ, όμως δεν μπόρεσε να κοντράρει μέχρι τέλους...
13.08.2018, 02:02
Χάλκινο μετάλλιο για τον Τσιάμη στο τριπλούν στο φινάλε του Ευρωπαϊκού
Έξι τα μετάλλια για την Ελλάδα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ανοιχτού στίβου στο Βερολίνο.
12.08.2018, 23:02

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 47  Επόμενη