Κύριος και στο Κύπελλο ο Ατρόμητος, πρόκριση με Αστέρα

Τον αντίπαλό του στα προημιτελικά του Κυπέλλου περιμένει να μάθει ο Ατρόμητος! Η ομάδα του Κάναντι επικράτησε και στο Περιστέρι 1-0 κόντρα στον Αστέρα (είχε νικήσει και στην Τρίπολη με το ίδιο σκορ) και σφράγισε το εισιτήριο της επόμενης φάσης.

Πολύ ωραίο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο. Οι Αρκάδες ρίσκαραν από το ξεκίνημα κι έδωσαν ρυθμό στο παιχνίδι. Η αλήθεια ήταν πως η ομάδα του Παντελίδη έδειχνε πιο επικίνδυνη, όμως το γκολ του Καρασαλίδη με κεφαλιά στο 29ο λεπτό της «έκοψε τα πόδια».

Πολύ καλύτερος ήταν ο Ατρόμητος στο δεύτερο ημίχρονο. Η υπόθεση πρόκρισης ξεκαθάρισε ουσιαστικά στο 56΄ όταν ο Σελίν αντίκρισε σωστά δεύτερη κίτρινη κάρτα κι άφησε τους φιλοξενούμενους με αριθμητικό μειονέκτημα.
Πηγή: Πηγή: sport-fm.gr