ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Βαλβέρδε: Σπουδαίος ο Κουτίνιο, αλλά… προτιμώ τους παίκτες μου

Ο Ερνέστο Βαλβέρδε δεν θέλησε να επιβεβαιώσει τα περί προχωρημένων επαφών της Μπαρτσελόνα με τη Λίβερπουλ για τον Φιλίπε Κουτίνιο.

 
Tην ώρα που αγγλικά και καταλανικά ΜΜΕ βουίζουν πως η μεταγραφή του Φιλίπε Κουτίνιο από τη Λίβερπουλ στην Μπαρτσελόνα είναι θέμα ωρών, ο Ερνέστο Βαλβέρδε προτιμά να κρατήσει χαμηλούς τόνους.

«Είναι σπουδαίος παίκτης, αλλά προτιμώ τους δικούς μου. Ανήκει σε άλλη ομάδα ο Κουτίνιο και πρέπει να το σεβαστούμε.. Δεν ξέρω τι θα γίνει στο μέλλον, αλλά αυτή τη στιγμή με απασχολεί η ομάδα μου», ανέφερε ο προπονητής των «μπλαουγκράνα».
 
Λουτσέσκου: Παίρνω την ευθύνη για ό,τι γίνεται
Για τον αποκλεισμό του ΠΑΟΚ από το Europa League, αλλά και την πρωτιά στη βαθμολογία της Σούπερ Λίγκας...
15.12.2018, 23:16
Μαρτίνς: «Είμαστε η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα»
Τα σχόλια που ακολούθησαν μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί της Μίλαν και την πρόκριση σχολίασε ο Πέδρο...
15.12.2018, 23:11
Πετρούνιας, Κορακάκη και η ομάδα πόλο του Ολυμπιακού τα βραβεία του ΠΣΑΤ
Κορυφαίος αθλητής για το 2018 αναδείχτηκε ο πολυ-πρωταθλητής στους κρίκους, Λευτέρης Πετρούνιας.
14.12.2018, 22:45
Φάκελο για τον αγώνα Ολυμπιακός - Μίλαν άνοιξε η UEFA
Τρεις κατηγορίες αντιμετωπίζουν οι ερυθρόλευκοι.
14.12.2018, 22:35
«Καμπάνα» για τα ναζιστικά πανό – Κλείνει θύρες στο Παγκρήτιο
Πρόστιμο και "κλείσιμο" δύο θυρών στο Παγκρήτιο, η απόφαση της UEFA.
14.12.2018, 19:29
Αυτός ο Ιταλός σπορτκάστερ μοιρολογεί σε κάθε γκολ του Ολυμπιακού
Θα μπορούσε να θεωρηθεί και τραγωδία αν δεν ήταν κωμωδία.
14.12.2018, 10:35
Πικραμένος ο Σαλβίνι για την ήττα της Μίλαν
Πικραμένος με την ήττα-αποκλεισμό της Μίλαν από τον Ολυμπιακό ήταν ο Ματέο Σαλβίνι.
14.12.2018, 04:07
Στη 13η θέση της UEFA η Ελλάδα
Ο Ολυμπιακός νικώντας τη Μίλαν με 3-1 χάρισε 0.400 βαθμούς που ανέβασαν την Ελλάδα στη 13η θέση της...
14.12.2018, 03:41
Οι πιθανοί αντίπαλοι του Ολυμπιακού στους «32» του Europa League
Μεγάλη πρόκριση πέτυχε ο Ολυμπιακός κόντρα στη Μίλαν, την ώρα μάλιστα που ήθελε νίκη με δύο γκολ διαφορά.
14.12.2018, 00:40
Europa League: Ιστορική πρόκριση ο Ολυμπιακός.Έστειλε «σπίτι» τη Μίλαν
Ο Ολυμπιακός έστειλε... σπίτι της τη Μίλαν, επικρατώντας με σκορ 3-1 των «ροσονέρι», και πέρασε στους «32»...