ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Την Παρασκευή κρίνεται του Κουρμπέλη στον Παναθηναϊκό

Στην προπόνηση της Παρασκευής θα ξεκαθαρίσει η συμμετοχή του Δημήτρη Κουρμπέλη στο ντέρμπι του Παναθηναϊκού απέναντι στον ΠΑΟΚ την Κυριακή.

 
Χωρίς κάποιο απρόοπτο ολοκληρώθηκε η προπόνηση του Παναθηναϊκού την Πέμπτη με την οποία συνεχίστηκε η προετοιμασία για το ντέρμπι απέναντι στον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.

Για ακόμη μία μέρα ο Μαρίνος Ουζουνίδης είδε τους Λουτσιάνο, Μπουζούκη και Σιλά να ακολουθούν θεραπεία, ενώ οι Μουνιέ, Κότσαρης, Κουλιμπαλί και Κουρμπέλης ατομικό πρόγραμμα. Όσον αφορά τον 23χρονο μέσο την Παρασκευή αναμένεται να κριθεί η συμμετοχή του, καθώς μαζί με τον Αφρικανό ακολούθησαν ειδικά τεστ ετοιμότητας. Τέλος για ακόμη μία μέρα οι Βιγιαφάνιες και Μολέντο προπονήθηκαν σε φουλ ρυθμούς.

Το μενού των «πράσινων» επικεντρώθηκε στην κυκλοφορία της μπάλας και στο πρέσινγκ.
 
Τα ζευγάρια των play offs στο Europa League
Κόντρα στην αγγλική Μπέρνλι ο Ολυμπιακός. Και οι τρεις κυπριακές ομάδες πέρασαν στα play offs.
17.08.2018, 03:50
Στα πλέι-οφ του Europa League ο Ολυμπιακός με θρίαμβο και στην Ελβετία
Περίπατος στην Ελβετία για τον Ολυμπιακό, που πέρασε από την έδρα της Λουκέρνης με 1-3 και σφράγισε με τον...
16.08.2018, 22:41
Ο Φέντερερ «ποντάρει» σε Τσιτσιπά για το μέλλον του τένις
Ο κορυφαίος ελβετός τενίστας περιέλαβε τον νεαρό Έλληνα στην λίστα με τα ανερχόμενα ταλέντα του αθλήματος.
16.08.2018, 17:08
Οριστικό: Υπέγραψε στον ΠΑΟΚ ο Βέρνμπλουμ
Το μεγαλύτερο σίριαλ του φετινού καλοκαιριού έφτασε στο τέλος του, καθώς ο Πόντους Βέρνμπλουμ είναι οριστικά...
16.08.2018, 16:39
«Βασίλισσα» η Ατλέτικο κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τη σεζόν της η Ατλέτικο Μαδρίτης, που ανέτρεψε την εις βάρος της...
16.08.2018, 02:19
Μαρτίνς: Έχουμε κίνητρο για τρεις λόγους
Ο Πέδρο Μαρτίνς ανέλυσε τους τρεις λόγους για τους οποίους ο Ολυμπιακός δεν πήγε για… τουρισμό στην Ελβετία...
15.08.2018, 20:55
Ηττήθηκε από τον Γκοφέν ο Τσιτσιπάς
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Νταβίντ Γκοφέν στο τουρνουά του Σινσινάτι.
15.08.2018, 01:56
Στα πλέι οφ του Champions League προκρίθηκε η ΑΕΚ
ΑΕΚ-Σέλτικ 2-1! Έτσι η Ένωση, σε συνδυασμό με το 1-1 της Σκωτίας, προκρίθηκε στα play off του Champions League
14.08.2018, 22:59
«Τσάρος» στη Μόσχα ο ΠΑΟΚ!
Αυτός ο ΠΑΟΚ τα μπορεί όλα! Οι εξαιρετικοί Θεσσαλονικείς εκμεταλλευόμενοι και το γεγονός ότι η Σπάρτακ...
14.08.2018, 22:35
Αποχωρεί από την Formula 1 ο Φερνάντο Αλόνσο
Έπειτα αρκετούς μήνες που το συγκεκριμένο σενάριο «έπαιζε» στα media ως πιθανότητα, με σημερινή του ανάρτηση...