ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Εκτός Euro 2020 οι Βρυξέλλες, περισσότερα ματς στο Λονδίνο

Η UEFA αποφάσισε να αφαιρέσει από τις Βρυξέλλες το δικαίωμα διοργάνωσης αγώνων της τελικής φάσης του «Euro 2020», λόγω καθυστερήσεων στην κατασκευή ενός νέου σταδίου.

 
Ο πρόεδρος της UEFA, Αλεξάντερ Τσέφεριν, δήλωσε ότι οι τέσσερις αγώνες που είχαν προγραμματιστεί να διεξαχθούν στις Βρυξέλλες θα φιλοξενηθούν τελικά στο στάδιο Γουέμπλεϊ του Λονδίνου.

Στο Γουέμπλεϊ θα διεξαχθούν επίσης οι δύο ημιτελικοί και ο τελικός του Euro.

Το τουρνουά του 2020 είναι το πρώτο που θα διοργανωθεί σε 12 διαφορετικές χώρες, στην προσπάθεια που κάνει η UEFA να μην υπάρχει υπερσυγκέντρωση χούλιγκαν σε μία χώρα και να μειωθούν τα κρούσματα βίας.

Υπενθυμίζεται ότι οι 12 πόλεις που θα φιλοξενούσουν αγώνες είναι οι Λονδίνο, Δουβλίνο, Γλασκώβη, Κοπεγχάγη, Αγία Πετρούπολη, Αμστερνταμ, Μιλάνο, Μπιλμπάο, Μόναχο, Βουκουρέστι, Βουδαπέστη, Μπακού.

Η εναρκτήρια αναμέτρηση του τουρνουά θα διεξαχθεί στη Ρώμη.
 
Ch. League: Αποκλείστηκε ο ΑΠΟΕΛ από τα προκριματικά
Ο ΑΠΟΕΛ θα συνεχίσει το ευρωπαϊκό ταξίδι του συμμετέχοντας στο β΄ προκριματικό γύρο Europa League.
18.07.2018, 03:38
Fake news τελικά η είδηση για τη μεγάλη δωρεά των Κροατών διεθνών!
Πολύ καλή για να είναι αληθινή η "απόφαση" των Κροατών διεθνών να δωρίσουν όλα τα έσοδα της Κροατίας από το...
18.07.2018, 00:35
Σε φιλανθρωπικά ιδρύματα όλα τα έσοδα της Κροατίας από το Μουντιάλ!
Την απόφαση τους να δωρίσουν όλα τα έσοδα της Κροατίας από το Παγκόσμιο Κύπελλο σε φιλανθρωπικά ιδρύματα της...
17.07.2018, 20:48
Ανακοίνωσε Τουπάν ο Ολυμπιακός, πάει και για Τίμα
Παίκτης του Ολυμπιακού για δύο χρόνια ο Αξέλ Τουπάν! Επόμενη κίνηση ο Γιάνις Τίμα.
17.07.2018, 12:15
Κριστιάνο: Ήρθα στη Γιουβέντους για το Champions League
Να διεκδικήσει με τη Γιουβέντους την κατάκτηση του Τσάμπιονς Λιγκ είναι ο μεγάλος στόχος του Κριστιάνο...
16.07.2018, 23:42
Πανζουρλισμός για τους παγκόσμιους πρωταθλητές στη Γαλλία
Αυτή την ώρα οι παγκόσμιοι πρωταθλητές γίνονται δεκτοί από τον πρόεδρο Εμανουέλ Μακρόν.
16.07.2018, 20:29
Νικαράγουα: Επεισόδια με τουλάχιστον 10 νεκρούς στη Μασάγια
Τουλάχιστον δέκα άνθρωποι έχασαν τη ζωή τους και άλλοι 20 τραυματίστηκαν σε επιθέσεις φιλοκυβερνητικών...
16.07.2018, 02:49
Πελέ: Καλώς ήρθες στο κλαμπ Εμπαπέ
Ο θρυλικός Πελέ αποθέωσε τον Κιλιάν Εμπαπέ για το γκολ που σημείωσε στον τελικό του Μουντιάλ εναντίον της...
16.07.2018, 01:47
Είναι τρελοί αυτοί οι Γαλάτες:Εισβολή των παικτών στη συνέντευξη Τύπου(vid)
Την ώρα της συνέντευξης Τύπου, οι Γάλλοι διεθνείς έκαναν «ντου» με σαμπάνιες χορεύοντας και τραγουδώντας
15.07.2018, 22:35
Παγκόσμια πρωταθλήτρια η Γαλλία με (γαλλικά) «κλειδιά» Πογκμπά και Εμπαπέ
Η εθνική Γαλλίας κατέκτησε το δεύτερο Παγκόσμιο Κύπελλο της ιστορίας της στο Λουζνίκι της Μόσχας σε έναν από...