Κρατάει άμυνα, περιμένει... Καλάθη ο Παναθηναϊκός Superfoods

Θέλει δουλειά και Καλάθη, αλλά η περσινή εξαιρετική του άμυνα, παραμένει σε πολύ καλά -για την εποχή- επίπεδα.

Παρ' όλα αυτά, ο Παναθηναϊκός Superfoods δεν απέφυγε την ήττα (63-65) από την Ούνιξ Καζάν του Δημήτρη Πρίφτη, αφού ήταν εμφανής η έλλειψη δημιουργίας εν τη απουσία του Νικ Καλάθη και του Λούκας Λεκαβίτσιους, με το βάρος να πέφτει πάνω στον Μποχωρίδη.

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ ήταν σταθερά πίσω στο σκορ στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και παρά την αντεπίθεση που επιχείρησε στα τελευταία λεπτά, οι πόντοι του Ντένμον δεν ήταν αρκετοί, αφού Τρούσκι και Καϊμακόγλου «πυροβολούσαν» από τα 6.75 και ο Κολόμ είχε σταθερή επιθετική παρουσία.

Από τους νέους, ο Ντένμον ξεχώρισε ειδικότερα στα τελευταία λεπτά που ανέλαβε πρωτοβουλίες ενώ και ο Όγκαστ όσο τροφοδοτούνταν έδειξε ότι μπορεί να αποτελέσει σημείο αναφοράς. Εξάλλου, ο Λοτζέσκι φανέρωσε το σταθερά καλό του σουτ, αλλά θέλει χρόνο, ενώ ο Βουγιούκας είναι η σταθερά που περιμένουν οι «πράσινοι» μέσα στη ρακέτα. Πρόσφερε ενέργεια στο λίγο που αγωνίστηκε ο Μήτογλου.

Πηγή: Πηγή: sport-fm.gr