Europa League: Μίλαν από τα παλιά - Διέλυσε με «5άρα» την Αούστρια

H Mίλαν μέσα σε είκοσι λεπτά πέτυχε τρία γκολ στην Αούστρια, στη Βιέννη, και έδειξε ποιος είναι το «αφεντικό» στον 4ο όμιλο του Europa League, με το τελικό 5-1.

Η βαριά ήττα της Έβερτον από την Αταλάντα (0-3) στο Μπέργκαμο και το «διπλό» της Μπράγκα στη Γερμανία επί της Χοφενχάιμ (2-1), ξεχώρισαν στα άλλα ματς.

Ο Απόλλωνας Λεμεσού πήρε σημαντική ισοπαλία απέναντι στη Λιόν ισοφαρίζοντας στις καθυστερήσεις, ενώ η Κοπεγχάγη, με βασικό τον Ζέκα, αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 με τη Λοκομοτίβ Μόσχας,

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στους ομίλους 1-6:

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Βιγιαρεάλ - Αστάνα 3-1 (16΄ Σανσόνε, 75΄ Μπακαμπού, 76΄ Τσερίσεφ - 68΄ Λογκβινένκο)
Σλάβια Πράγας - Μακάμπι Τελ Αβίβ  1-0 (12΄ Νέσιντ)
2ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντιναμό Κιέβου - Σκεντέρμπεου 3-1 (47΄ Σίντορτσουκ, 49΄ Μοράες, 65΄ πεν. Μποκανί - 39΄ Μουζάκα)
Γιουνγκ Μπόις - Παρτιζάν 1-1 (14΄ Φάσναχτ - 11΄ Γιάνκοβιτς)
3ος ΟΜΙΛΟΣ
Χοφενχάιμ - Μπράγκα 1-2 (24΄ Βάγκνερ - 45΄+1 Τεϊσέιρα, 50΄ Σόουζα)
Μπασάκσεχιρ - Λουντογκόρετς 0-0
4ος ΟΜΙΛΟΣ
Αούστρια Βιένης - Μίλαν 1-5 (47΄ Μπόρκοβιτς - 7΄ Τσαλχάνογλου, 10΄, 20΄, 56΄ Αντρέ Σίλβα, 63΄ Σούσο)
Ριέκα - ΑΕΚ 1-2 (29΄ Έλεζ - 16΄ Μάνταλος, 62΄ Χριστοδουλόπουλος)