ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Η πρώτη προπόνηση του Ρέτσου στην Λεβερκούζεν

Η πρώτη προπόνηση του Παναγιώτη Ρέτσου με τους νέους του συμπαίκτες στην Μπάγερ Λεβερκούζεν ήταν η είδηση της ημέρας για τις «ασπιρίνες».

 
Από την ημέρα που ο νεοαποκτηθείς άσος υπέγραψε το συμβόλαιό του στη γερμανική ομάδα υποβαλλόταν σε ατομικές προπονήσεις μέχρι και την Τρίτη (12/09).

Το πρωί της Τετάρτης ο νεαρός κεντρικός αμυντικός ενσωματώθηκε στην πρώτη ομάδα και γυμνάστηκε για πρώτη φορά με τους υπόλοιπους ποδοσφαιριστές της Λεβερκούζεν.

Ο προπονητής του συλλόγου, Χάικο Χέρλιχ, θα πραγματοποιήσει επτά προπονήσεις αυτή την εβδομάδα ενόψει του αγώνα πρωταθλήματος με την Φράιμπουργκ και στο σημερινό πρωινό πρόγραμμα είδε με ικανοποίησή τον Παναγιώτη Ρέτσο στο προπονητικό κέντρο της ομάδας.

Ο 19χρονος έβγαλε όλο το πρόγραμμα χωρίς να νιώσει καμία ενόχληση μετά τον τραυματισμό του στο γόνατο στη διάρκεια του αγώνα των προκριματικών του Μουντιάλ 2018 με την Εσθονία.
 
Τα ζευγάρια των play offs στο Europa League
Κόντρα στην αγγλική Μπέρνλι ο Ολυμπιακός. Και οι τρεις κυπριακές ομάδες πέρασαν στα play offs.
17.08.2018, 03:50
Στα πλέι-οφ του Europa League ο Ολυμπιακός με θρίαμβο και στην Ελβετία
Περίπατος στην Ελβετία για τον Ολυμπιακό, που πέρασε από την έδρα της Λουκέρνης με 1-3 και σφράγισε με τον...
16.08.2018, 22:41
Ο Φέντερερ «ποντάρει» σε Τσιτσιπά για το μέλλον του τένις
Ο κορυφαίος ελβετός τενίστας περιέλαβε τον νεαρό Έλληνα στην λίστα με τα ανερχόμενα ταλέντα του αθλήματος.
16.08.2018, 17:08
Οριστικό: Υπέγραψε στον ΠΑΟΚ ο Βέρνμπλουμ
Το μεγαλύτερο σίριαλ του φετινού καλοκαιριού έφτασε στο τέλος του, καθώς ο Πόντους Βέρνμπλουμ είναι οριστικά...
16.08.2018, 16:39
«Βασίλισσα» η Ατλέτικο κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης
Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο ξεκίνησε τη σεζόν της η Ατλέτικο Μαδρίτης, που ανέτρεψε την εις βάρος της...
16.08.2018, 02:19
Μαρτίνς: Έχουμε κίνητρο για τρεις λόγους
Ο Πέδρο Μαρτίνς ανέλυσε τους τρεις λόγους για τους οποίους ο Ολυμπιακός δεν πήγε για… τουρισμό στην Ελβετία...
15.08.2018, 20:55
Ηττήθηκε από τον Γκοφέν ο Τσιτσιπάς
Ο Στέφανος Τσιτσιπάς δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Νταβίντ Γκοφέν στο τουρνουά του Σινσινάτι.
15.08.2018, 01:56
Στα πλέι οφ του Champions League προκρίθηκε η ΑΕΚ
ΑΕΚ-Σέλτικ 2-1! Έτσι η Ένωση, σε συνδυασμό με το 1-1 της Σκωτίας, προκρίθηκε στα play off του Champions League
14.08.2018, 22:59
«Τσάρος» στη Μόσχα ο ΠΑΟΚ!
Αυτός ο ΠΑΟΚ τα μπορεί όλα! Οι εξαιρετικοί Θεσσαλονικείς εκμεταλλευόμενοι και το γεγονός ότι η Σπάρτακ...
14.08.2018, 22:35
Αποχωρεί από την Formula 1 ο Φερνάντο Αλόνσο
Έπειτα αρκετούς μήνες που το συγκεκριμένο σενάριο «έπαιζε» στα media ως πιθανότητα, με σημερινή του ανάρτηση...