Πάλεψε αλλά είπε αντίο στην Ευρώπη ο Πανιώνιος

Τέλος στο ευρωπαϊκό όνειρο του Πανιώνιου έβαλε η Μακάμπι. Οι κυανέρυθροι παρότι πάλεψαν στα ίσα και στη Νέα Σμύρνη, τελικά δεν κατάφεραν να ανατρέψουν την ήττα τους στο Ισραήλ (1-0) και είδαν τους παίκτες του Κρόιφ να παίρνουν νέα νίκη με 1-0 και μαζί και την πρόκριση στα πλέι-οφ του Europa.

Πολύ ξύλο και πολλά νεύρα στο πρώτο ημίχρονο. Από δύο καλές ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν αρχικά με στημένα και στη συνέχεια τους παίκτες του Γρηγορίου να βρίσκουν σε ετοιμότητα των Ραΐκοβιτς στα σουτ των Γεσίλ και Βλάχου.

Καλύτερος στο δεύτερο ημίχρονο ήταν ο Πανιώνιος όμως του έλειψε η κλασική ευκαιρία. Η Μακάμπι από την στιγμή που δεν κινδύνευσε ιδιαίτερα βγήκε μπροστά για να καθαρίσει την πρόκριση και τα κατάφερε από το… πουθενά, αφού ύστερα από ένα κόρνερ ο Κόρμπος έσπρωξε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του (79’) και κάπου εκεί τελείωσαν όλα.

Αποθεώθηκαν παρά τον αποκλεισμό ο Μιχάλης Γρηγορίου και οι παίκτες του μετά τη λήξη.
Πηγή: Πηγή: sport-fm.gr