ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Στις 25/04 η εκδίκαση της υπόθεσης του Σεμπά στην ΕΠΟ

Ο Βραζιλιάνος κατηγορείται για απόπειρα βιαιοπραγίας έργω ή λόγω σε άλλον ποδοσφαιριστή και αν τιμωρηθεί δεν θα αγωνιστεί στον ημιτελικό με την ΑΕΚ.

 
Την ερχόμενη Τρίτη (25/04) θα συζητηθεί στην Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΟ η υπόθεση του Σεμπά για την τρικλοποδιά του στον Αραούχο στους πανηγυρισμούς της ΑΕΚ για το δεύτερο γκολ στο ματς με τον Ολυμπιακό για το Κύπελλο.

Ο Βραζιλιάνος κατηγορείται για απόπειρα βιαιοπραγίας έργω ή λόγω σε άλλον ποδοσφαιριστή, κάτι που σημαίνει ότι σε περίπτωση που κριθεί ένοχος θα χάσει δύο αναμετρήσεις των «ερυθρολεύκων», αρχής γενομένης από τη ρεβάνς με την «Ενωση», που θα διεξαχθεί στο ΟΑΚΑ την Τετάρτη (26/04).

Υπενθυμίζεται ότι η πειθαρχική δίωξη του αναπληρωτή υπεύθυνου άσκησης πειθαρχικής δίωξης, Στέφανου-Κωνσταντίνου Μπαξεβάνη κατόπιν επώνυμης καταγγελίας από την ΠΑΕ ΑΕΚ για παράπτωμα που διέλαθε της προσοχής του διαιτητή.
 
Ch. League: Ισοφάρισε το ΑΠΟΕΛ ο Σωκράτης - Ιστορική νίκη για Λίβερπουλ
Ο ΑΠΟΕΛ έφερε ισόπαλο 1-1 με τη Ντόρτμουντ, παρά τις απώλειες των Ντε Καμάργκο και Βάτερμαν για τους ομίλους...
18.10.2017, 00:01
Νέο πρόβλημα στον Ολυμπιακό, εκτός και ο Στρέλνιεκς
Ευχέλαιο και γρήγορα στον Ολυμπιακό! Μετά τους Τίλι, Σπανούλη, Μάντζαρη και Παπανικολάου και ο Γιάνις...
17.10.2017, 20:39
Σκίμπε: Δύσκολη και επιθετική ομάδα η Κροατία
Πολύ δύσκολη αντίπαλο χαρακτήρισε την Κροατία ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Μίχαελ Σκίμπε.
17.10.2017, 20:28
Λεμονής: Μπαρτσελόνα όπως… Γιουβέντους
Με φιλοσοφία ανάλογη με αυτή που αγωνίστηκε στο ματς κόντρα στη Γιουβέντους θα παραταχθεί ο Ολυμπιακός...
17.10.2017, 20:21
Χρυσή Ολυμπιονίκης κατήγγειλε το βιασμό της από συναθλητή της!
Σε μια συγκλονιστική ανάρτηση προχώρησε σήμερα η χρυσή Ολυμπιονίκης της Βαρκελώνης Τατιάνα Γκούτσου.
17.10.2017, 20:17
Με Κροατία στα μπαράζ για το Μουντιάλ η Εθνική!
Η Κροατία είναι το υψηλό εμπόδιο που πρέπει να ξεπεράσει η Ελλάδα για να βρεθεί στο Μουντιάλ της Ρωσίας.
17.10.2017, 15:18
Μάχη με το χρόνο δίνει ο Μανωλάς για να προλάβει τα μπαράζ
Οι φόβοι σχετικά με τον τραυματισμό του Κώστα Μανωλά επιβεβαιώθηκαν, αλλά όπως υποστηρίζουν οι Ιταλοί, ο...
17.10.2017, 14:17
Ζαρντίμ: Έχω περάσει πολλές δύσκολες στιγμές στη Μονακό
Ο Λεονάρντο Ζαρντίμ παραδέχθηκε τις δύσκολες στιγμές που περνά στη Μονακό, μετά την αποχώρηση των αστεριών...
17.10.2017, 14:08
Τότι: Μπροστά από Μέσι και Νεϊμάρ ο Ρονάλντο
Ο Φραντσέσκο Τότι ψήφισε… Κριστιάνο Ρονάλντο για τη Χρυσή Μπάλα.
17.10.2017, 14:05
Βράνιες: Θα επιστρέψουμε στην πρώτη θέση, είμαστε οι καλύτεροι
Τη βεβαιότητα πως η ΑΕΚ θα ανακτήσει σύντομα την πρωτοπορία στη Super League, αλλά και πως θα περάσει στην...