ΑΘΛΗΤΙΚΑ


NBA: Με «χαλαρό» Γιάννη οι Μπακς έκαναν το 2-1 κόντρα στους Ράπτορς (video)

Οι Μπακς με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να μη χρειαστεί να πατήσει «γκάζι», αλλά με μια ακόμη πολύ καλή εμφάνιση, επικράτησαν «χαλαρά» των Ράπτορς με 104-77 και έφτασαν στο 2-1 τη σειρά.

 
Οι Μπακς με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να μη χρειαστεί να πατήσει «γκάζι», αλλά με μια ακόμη πολύ καλή εμφάνιση, επικράτησαν «χαλαρά» των Ράπτορς με 104-77 και έφτασαν στο 2-1 τη σειρά.

Τα «ελάφια» είχαν σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του ματς διαφορά ασφαλείας 20+ πόντων και ο Γιάνναρος δεν χρειάστηκε να κάνει τα «δικά του» ως το φινάλε καθώς η νίκη είχε κριθεί. Έτσι, έμεινε στους 19 πόντους (5/8δ., 2/2τρ., 3/8β.), με 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 2 κοψίματα και 3 λάθη σε 33 λεπτά. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ήταν ο Μίντλετον με 20 πόντους. Για τους Ράπτορς ο Λάουρι τελείωσε το ματς με 13 πόντους. 

Τα δωδεκάλεπτα: 32-12, 57-30, 78-46, 104-77


 
Ch. League: Ισοφάρισε το ΑΠΟΕΛ ο Σωκράτης - Ιστορική νίκη για Λίβερπουλ
Ο ΑΠΟΕΛ έφερε ισόπαλο 1-1 με τη Ντόρτμουντ, παρά τις απώλειες των Ντε Καμάργκο και Βάτερμαν για τους ομίλους...
18.10.2017, 00:01
Νέο πρόβλημα στον Ολυμπιακό, εκτός και ο Στρέλνιεκς
Ευχέλαιο και γρήγορα στον Ολυμπιακό! Μετά τους Τίλι, Σπανούλη, Μάντζαρη και Παπανικολάου και ο Γιάνις...
17.10.2017, 20:39
Σκίμπε: Δύσκολη και επιθετική ομάδα η Κροατία
Πολύ δύσκολη αντίπαλο χαρακτήρισε την Κροατία ο ομοσπονδιακός τεχνικός, Μίχαελ Σκίμπε.
17.10.2017, 20:28
Λεμονής: Μπαρτσελόνα όπως… Γιουβέντους
Με φιλοσοφία ανάλογη με αυτή που αγωνίστηκε στο ματς κόντρα στη Γιουβέντους θα παραταχθεί ο Ολυμπιακός...
17.10.2017, 20:21
Χρυσή Ολυμπιονίκης κατήγγειλε το βιασμό της από συναθλητή της!
Σε μια συγκλονιστική ανάρτηση προχώρησε σήμερα η χρυσή Ολυμπιονίκης της Βαρκελώνης Τατιάνα Γκούτσου.
17.10.2017, 20:17
Με Κροατία στα μπαράζ για το Μουντιάλ η Εθνική!
Η Κροατία είναι το υψηλό εμπόδιο που πρέπει να ξεπεράσει η Ελλάδα για να βρεθεί στο Μουντιάλ της Ρωσίας.
17.10.2017, 15:18
Μάχη με το χρόνο δίνει ο Μανωλάς για να προλάβει τα μπαράζ
Οι φόβοι σχετικά με τον τραυματισμό του Κώστα Μανωλά επιβεβαιώθηκαν, αλλά όπως υποστηρίζουν οι Ιταλοί, ο...
17.10.2017, 14:17
Ζαρντίμ: Έχω περάσει πολλές δύσκολες στιγμές στη Μονακό
Ο Λεονάρντο Ζαρντίμ παραδέχθηκε τις δύσκολες στιγμές που περνά στη Μονακό, μετά την αποχώρηση των αστεριών...
17.10.2017, 14:08
Τότι: Μπροστά από Μέσι και Νεϊμάρ ο Ρονάλντο
Ο Φραντσέσκο Τότι ψήφισε… Κριστιάνο Ρονάλντο για τη Χρυσή Μπάλα.
17.10.2017, 14:05
Βράνιες: Θα επιστρέψουμε στην πρώτη θέση, είμαστε οι καλύτεροι
Τη βεβαιότητα πως η ΑΕΚ θα ανακτήσει σύντομα την πρωτοπορία στη Super League, αλλά και πως θα περάσει στην...