Αναβολή στη στέψη του Ολυμπιακού, 1-1 στη Λιβαδεία

Δεν έγινε η στέψη του Ολυμπιακού στην Βοιωτία. Οι ερυθρόλευκοι «κόλλησαν» στο 1-1 με τον Λεβαδειακό.

Μοιρασμένο σε γενικές γραμμές το πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να αιφνιδιάζουν τους Πειραιώτες. Στο 43ο λεπτό ο Βασιλείου εκμεταλλεύτηκε τα λάθη των Μάρτιντς και Νικολάου και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Καπίνο.

Απόλυτο αφεντικό ήταν στο γήπεδο η ομάδα του Τάκη Λεμονή στο δεύτερο ημίχρονο. Οι ερυθρόλευκοι έχασαν πολλές ευκαιρίες και τελικά βρήκαν στο φινάλε την λύση με τον Όσκαρ Καρντόσο να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με σουτ από κοντινή απόσταση στο 89ο λεπτό. Φωνάζουν σωστά για πέναλτι που δεν τους δόθηκε οι φιλοξενούμενοι, καθώς ο Τριποτσέρης έκανε χέρι στην περιοχή στο 82'.

Λεβαδειακός (Δημήτρης Φαράντος): Ναμάσκο, Μουλόπουλος, Τριποτσέρης, Βούρος (65’ Μεντί), Μιλιάζες (90+2' Κουλιμπαλί), Νιάσε, Καραχάλιος, Τόνι Σίλβα, Καραμπουέ, Σουμπίνιο, Βασιλείου (84' Λάτσι)

Ολυμπιακός (Τάκης Λεμονής): Καπίνο, Παρέδες, Νικολάου, Ρέτσος, Σισοκό, Μπουχαλάκης, Μάρτιντς, Σεμπά, Ελιουνούσι (54’ Καμπιάσο), Τσόρι (54’ Μάριν), Ανσαριφάρντ (46’ Καρντόσο)

Διαιτητής: Ευάγγελος Κιοτζένης
Πηγή: Πηγή: sport-fm.gr