ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Βαγγέλης Μάντζιος ο ντοπέ ποδοσφαιριστής στη Super League!

Θετικός σε χρήση αναβολικών ουσιών βρέθηκε ο Βαγγέλης Μάντζιος και αυτός είναι ο λόγος που δεν έχει αγωνιστεί από τις 12 Φεβρουαρίου με τον Λεβαδειακό.

 
Εδώ κι αρκετές ημέρες έχει διαρρεύσει ότι ποδοσφαιριστής ομάδας της Superleague βρέθηκε θετικός σε έλεγχο ντόπινγκ. Την περασμένη Τρίτη μάλιστα έγινε γνωστό ότι και το δεύτερο δείγμα του εν λόγω ποδοσφαιριστή ήταν θετικό.

Συγκεκριμένα πρόκειται για τον επιθετικό του Λεβαδειακού, Βαγγέλη Μάντζιο, όπως αποκάλυψε στην ραδιοφωνική του εκπομπή στο Αθλητικό Metropolis, ο Κυριάκος Θωμαΐδης.

Αξίζει να θυμίσουμε ότι πρόσφατα η Λάρισα με ανακοίνωσή της είχε “φωτογραφίσει” τον έμπειρο στράικερ των Βοιωτών ότι είναι εκείνος που έχει βρεθεί θετικός σε χρήση αναβολικών ουσιών κι έθετε ερωτηματικά για τον λόγο που δεν δημοσιοποιούνταν το όνομά του.

Να σημειώσουμε ότι ο Μάντζιος δεν έχει αγωνιστεί από τις 12 Φεβρουαρίου με τον Λεβαδειακό, ενώ τέσσερις ημέρες μετά έγινε γνωστή η είδηση περί “ντοπαρισμένου” ποδοσφαιριστή της Superleague.
 
Το συγκινητικό «αντίο» του Χάμιλτον στον Λάουντα
Με μια ανάρτησή στο προφίλ του στο instagram ο Λιούις Χάμιλτον αποχαιρέτησε τον Νίκι Λάουντα.
21.05.2019, 21:20
«Έφυγε» ο θρύλος της Formula 1 Νίκι Λάουντα
Ένας θρυλικός πιλότος της Formula 1, που έγραψε ιστορία και πλήρωσε τόσο ακριβά την αγάπη του για το...
21.05.2019, 05:00
Νικητής με σκορ 20-0 ο Παναθηναϊκός και μηδενισμός για τον Ολυμπιακό!
Στον Παναθηναϊκό και τυπικά το… ροζ φύλλο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό!
20.05.2019, 19:43
Ο Ολυμπιακός δεν κατεβαίνει στο ΟΑΚΑ για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ
Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ενημέρωσε επίσημα την αστυνομία πως δεν θα κατέβει στο ΟΑΚΑ για το ματς με τον Παναθηναϊκό.
20.05.2019, 13:44
Βολιβία: Η στιγμή που διαιτητής καταρρέει μέσα σε γήπεδο και πεθαίνει (vid)
Αξιοσημείωτο είναι ότι το ματς συνεχίστηκε κανονικά μέχρι τέλους
20.05.2019, 09:16
NBA: «Κλείδωσαν» τον Γιάννη και μείωσαν σε 2-1 οι Ράπτορς
Έχουν δρόμο ακόμη οι τελικοί της Ανατολής, καθώς οι Ράπτορς απάντησαν στους Μπακς νικώντας μετά από δύο...
20.05.2019, 05:58
Euroleague: Έσπασε όλα τα κοντέρ ο Λάρκιν
Στα 26 του, είναι ένας από τους κορυφαίους σκόρερ των ευρωπαϊκών γηπέδων και το απέδειξε στην κρισιμότερη...
20.05.2019, 01:34
Ο Βατούτιν αποθέωσε τον Ιτούδη και ο Ιτούδης τον Χάινς
Η πίεση μίας πολύ δύσκολης σεζόν είχε το καλύτερο φινάλε για τον Δημήτρη Ιτούδη! Οδήγησε την ΤΣΣΚΑ στην...
20.05.2019, 01:19
Euroleague: Ξανά στον θρόνο της η ΤΣΣΚΑ
Σε έναν θεαματικό τελικό που θα μείνει για πολλά χρόνια στη μνήμη των φιλάθλων, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας του Ιτούδη...
19.05.2019, 23:50
Συνέτριψε την απογοητευτική Φενέρμπαχτσε η Ρεάλ!
Με κορυφαίους τους Αγιόν και Καμπάτσο και ένα καταιγιστικό δεύτερο ημίχρονο, η Ρεάλ Μαδρίτης νίκησε 94-75...
19.05.2019, 21:57

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 50  Επόμενη