Σε αναμμένα κάρβουνα Λεβαδειακός και Αστέρας!

Συνεχίζεται το καρδιοχτύπι για Λεβαδειακό και Αστέρα Τρίπολης, καθώς η μάχη τους δεν έβγαλε νικητή (1-1).

Εξαιρετικό πρώτο ημίχρονο στην Βοιωτία με τις δύο ομάδες να έχουν αρκετές ευκαιρίες, όμως είτε δεν σημάδευαν σωστά είτε έβρισκαν σε ετοιμότητα τους τερματοφύλακες. Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα κι άνοιξαν το σκορ με ωραίο τελείωμα του Βασιλείου (58’). Δέκα λεπτά αργότερα ήρθε η απάντηση της ομάδας του Βεργέτη, που έκανε το ντεμπούτο του, με πανέμορφη προβολή του Μανιά (68’). Για σχεδόν 20λεπτά αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο οι Αρκάδες, λόγω αποβολής του Ιγκλέσιας με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 73ο λεπτό.

Έτσι, ο Αστέρας έφτασε τους 21 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 12η θέση με την Λάρισα. Στους 18 έφτασε ο Λεβαδειακός. Ο Ηρακλής που βρίσκεται στην 15η θέση απέχει πέντε απ’ τους Αρκάδες, που νιώθουν αρκετά πιο safe, και δύο απ’ τους Βοιωτούς.

Οι συνθέσεις:

Λεβαδειακός (Γιάννης Χριστόπουλος): Ναμάσκο, Κουλιμπαλί, Μαχαίρας, Ουόν, Μιλιάζες, Nιάσε, Καλτσάς, Τόνι Σίλβα, Βασιλείου (90’ Καψάσκης), Γιουσούφ (81’ Γιακουμάκης), Ζεζίνιο (71΄ Σουμπίνιο)

Αστέρας Τρίπολης (Στάικος Βεργέτης): Ντοναρούμα, Γιαννούλης, Μπέρτος, Γκαΐντουτσικ, Σελίν, Τσουκαλάς (67’ Δημούτσος), Ιγκλέσιας, Καλτσάς, Τσιλιανίδης (61’ Ιωαννίδης), Φαρίνια (75’ Χαμντανί), Μανιάς

Διαιτητής: Αλέξανδρος Αρετόπουλος

Πηγή: sport-fm.gr
Πηγή: Πηγή: sport-fm.gr