ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Μπάσκετ: Εκτός Α1 η Κηφισιά λόγω οικονομικών προβλημάτων

Με ανακοίνωσή της η ΚΑΕ Κηφισιά γνωστοποίησε πως αδυνατεί να συμμετάσχει στο επόμενο πρωτάθλημα της Α1 λόγω οικονομικών προβλημάτων.

 
Με ανακοίνωσή της η ΚΑΕ Κηφισιά γνωστοποίησε πως αδυνατεί να συμμετάσχει στο επόμενο πρωτάθλημα της Α1 λόγω οικονομικών προβλημάτων.

Αναλυτικά

«Η ΚΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑ βρίσκεται στη δυσάρεστη θέση να ανακοινώσει ότι λόγω έλλειψης οικονομικών πόρων αδυνατεί να συμμετάσχει στο πρωτάθλημα της Α1 για την αγωνιστική σεζόν 2016-17. Η ομάδα θα αγωνισθεί στο πρωτάθλημα Β' Εθνικής Κατηγορίας. Ευχαριστούμε όσους βοήθησαν την ομάδα στα τρία χρόνια που εμφανίσθηκε στην Α1 κατηγορία.

Το Δ.Σ.της ΚΑΕ ΚΗΦΙΣΙΑ».

Πλέον το λόγο έχουν τα αρμόδια όργανα του ΕΣΑΚΕ προκειμένου να βρεθεί η ομάδα που θα αντικαταστήσει την Κηφισιά. Ο Φάρος που ήταν ο πρώτος επιλαχών έχει ήδη αρνηθεί, άρα επικρατέστερος να πάρει τη θέση της ομάδας των Βορείων Προαστίων είναι ο Εθνικός.
 
Πρόωρος τελικός: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός στα ημιτελικά του Κυπέλλου!
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός και Κύμη ΠΑΟΚ ανέδειξε η κλήρωση στα ημιτελικά.
10.12.2018, 13:48
Η Ρίβερ κατέκτησε το Κόπα Λιμπερταδόρες στην παράταση
Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης, η Ρίβερ Πλέιτ νίκησε με ανατροπή την Μπόκα στο «Σαντιάγο...
10.12.2018, 00:41
Ανατροπή… πρωταθλητή ο ΠΑΟΚ!
Ξετύλιξε το δώρο ο ΠΑΟΚ. Κάνοντας come back κόντρα στην ΑΕΛ (με 10 από το 45') με πέναλτι του Πρίγιοβιτς και...
09.12.2018, 21:59
Νοκ άουτ με τρεις… μπαλωθιές του ΟΦΗ ο Παναθηναϊκός!
Εκμεταλλευόμενος τα λάθη του Παναθηναϊκού, ο ανώτερος ΟΦΗ σκόραρε για πρώτη φορά φέτος τρία γκολ -με...
09.12.2018, 19:33
«Πνίγηκε» στα Πηγάδια ο Ολυμπιακός
Ένας αναποτελεσματικός Ολυμπιακός, κόλλησε στο 1-1 με την Ξάνθη και έχασε έδαφος στην κούρσα για τον τίτλο.
09.12.2018, 18:11
1o τουρνουά τένις Junior OPEN ΑΟ Παλαιού Φαλήρου
Στόχος μας είναι η συμμετοχή στην άθληση, στην ψυχαγωγία, καθώς και στην γνωριμία και σύσφιξη των σχέσεων...
09.12.2018, 14:59
Βρετανία: Ρατσιστική επίθεση οπαδού της Τσέλσι στον Στέρλινγκ (βίντεο)
Πολύ άσχημο περιστατικό, Τσέλσι και αρχές ήδη ερευνούν την υπόθεση.
09.12.2018, 10:39
Με κεφάτο Πόνσε, η ΑΕΚ «καθάρισε» τη Λαμία!
Δίχως να φορτσάρει ιδιαίτερα, η ΑΕΚ επικράτησε 2-0 της Λαμίας στο ΟΑΚΑ και πανηγύρισε τη 2η συνεχόμενη νίκη...
08.12.2018, 21:56
Ήρωας Παπαδόπουλος, τιμωρός Φερνάντεθ στο 90’ και... τέζα ο ΠΑΣ!
Λύτρωση στο 90’ για τον Αστέρα Τρίπολης! Η ομάδα του Γιώργου Παράσχου έχοντας σε εξαιρετική μέρα τον...
08.12.2018, 20:06
Εκτεταμένα επεισόδια στο κλειστό του Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη
Σαράντα άτομα προσπάθησαν να μπουν στο γήπεδο χωρίς εισιτήριο.
08.12.2018, 17:47

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 43  Επόμενη