Με το δεξί η Κολομβία στο Copa America - Συνεχίζονται οι απευθείας μεταδόσεις του ΣΚΑΪ

Χωρίς να δυσκολευτεί η Κολομβία επικράτησε με σκορ 2-0 των διοργανωτών, ΗΠΑ, και μπήκε με το… δεξί στο επετειακό Κόπα Αμέρικα το οποίο μεταδίδεται ζωντανά από την τηλεόραση του ΣΚΑΪ.

Οι Κολομβιανοί κατέφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 8ο λεπτό της αναμέτρησης, με σουτ του Σαπάτα από το ύψος του πέναλτι. Οι παίκτες του Γιούργκεν Κλίνσμαν προσπάθησαν να ισοφαρίσουν, όμως δεν μπορούσαν να βρουν τον δρόμο προς τα αντίπαλα δίχτυα.

Από την πλευρά τους, οι «φιλοξενούμενοι» έγραψαν το τελικό σκορ (2-0) με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Χάμες Ροντρίγκες, αφού είχε προηγηθεί χέρι του Γέντλιν μέσα στην περιοχή.

Στην επανάληψη, οι ΗΠΑ είχαν «φλύαρη» κατοχή της μπάλας, χωρίς να μπορέσουν να πετύχουν κάποιο γκολ και να μπορέσουν να επιστρέψουν στο ματς. Πιο σημαντική ευκαιρία για τους Αμερικάνους ήταν στο 60 με τον Ντέμπσι, ενώ οι Κολομβιανοί θα μπορούσαν να είχαν πετύχει και τρίτο γκολ, αν ο Μπάκα δεν έστελε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι στο 77’.

Το πρόγραμμα του Κόπα Αμέρικα συνεχίζεται σήμερα με τρεις αγώνες.

Το πρόγραμμα αγώνων για το Σάββατο 4 Ιουνίου:

- Κόστα Ρίκα - Παραγουάη στις 12 τα μεσάνυχτα του Σαββάτου, ώρα Ελλάδος.

- Αϊτη - Περού στις 2:30 τα ξημερώματα της Κυριακής, ώρα Ελλάδος.

- Βραζιλία - Ισημερινός στις 5.00 τα ξημερώματα της Κυριακής, ώρα Ελλάδος.

Και οι τρεις αγώνας θα προβληθούν σε απευθείας και ζωντανή μετάδοση από την τηλεόραση του ΣΚΑΪ.
Πηγή: sport-fm.gr - skai.gr