Super League: Ο Μπακασέτας γλίτωσε τον Πανιώνιο από ήττα στη Βέροια

Η Βέροια έφτασε κοντά στο τρίποντο απέναντι στον Πανιώνιο, όμως ο Μπακασέτας στο 78ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 1-1 και διεύρυνε το αήττητο σερί των «κυανέρυθρων» στους επτά αγώνες.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στο ματς και προηγήθηκαν στο 23’ με κεφαλιά του Μαλόν. Ο Πανιώνιος προσπάθησε να αντιδράσει, όμως ήταν ιδιαίτερα νευρικός και δεν δημιούργησε προβλήματα στους αμυντικούς της Βέροιας.

Στο δεύτερο μέρος οι "κυανέρυθροι" ήταν πιο κινητικοί και δικαιώθηκαν για την επιμονή τους, με τον Μπακασέτα να σκοράρει στο 78’. Στα τελευταία λεπτά δεν άλλαξε κάτι, καθώς ο Πανιώνιος δεν κατάφερε να κάνει τον ολική ανατροπή στο ματς.