ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Mundo Deportivo: Οι μεγάλες ομάδες θέλουν νέο Champions League

Οι ζυμώσεις για αλλαγές στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση φαίνεται πως ξεκίνησαν μετά την τιμωρία του Μισέλ Πλατινί από την FIFA, ενώ ο Καρλ Χάινς Ρουμενίγκε φέρεται να είναι αυτός που κινεί τα νήματα.

 
Συζητήσεις για την δημιουργία ενός νέου Champions League μετά το 2018 φαίνεται να έχουν ξεκινήσει ανάμεσα στους μεγάλους ευρωπαϊκούς συλλόγους, σύμφωνα με δημοσίευμα της Mundo Deportivo.

Μάλιστα, οι ζυμώσεις για αλλαγές στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση φαίνεται πως ξεκίνησαν μετά την τιμωρία του Μισέλ Πλατινί από την FIFA, ενώ ο Καρλ Χάινς Ρουμενίγκε φέρεται να είναι αυτός που κινεί τα νήματα για τις συζητήσεις μεταξύ των ομάδων ως πρόεδρος της Ενωσης Ευρωπαϊκών Συλλόγων (σ.σ. είχε παρουσιάσει την ιδέα σε συνέδριο για το Financial Fair Play).

Στόχος των μεγάλων ομάδων της Ευρώπης είναι η δημιουργία μίας κλειστής λίγκας στα πρότυπα του NBA, η οποία θα τους αποφέρει ακόμα περισσότερα έσοδα.

Η ισπανική εφημερίδα αναφέρει ότι οι Μπαρτσελόνα, Ρεάλ Μαδρίτης και Ατλέτικο Μαδρίτης, ενώ σημειώνει ότι η νέα διοργάνωση ενδέχεται να μην γίνεται υπό την αιγίδα της UEFA.
 
Στους ομίλους του Champions League ο Ολυμπιακός
Στους ομίλους του Champions League επέστρεψε ο Ολυμπιακός! Χάρη σε γκολ του Μάριν και άψογη διαχείριση του...
23.08.2017, 00:14
Μήνυση της Μπαρτσελόνα στον Νεϊμάρ!
Η μεταγραφή του στην Παρί τελείωσε, αλλά τα μπλεξίματα με την Μπαρτσελόνα θα συνεχιστούν για τον Νεϊμάρ.
22.08.2017, 20:17
Το Spetses Mini Marathon “τρέχει” και... αναδασώνει!
Το Spetses Mini Marathon που θα διεξαχθεί το πρώτο Σαββατοκύριακο του Οκτωβρίου στις Σπέτσες βρίσκεται σε...
22.08.2017, 18:56
Τέλος από την ΕΠΟ ο Φαρφαρέλης, κλείνει ο κύκλος των "πανίσχυρων στελεχών"
Η πρώτη ημέρα του Ευ. Γραμμένου στην ΕΠΟ, βρήκε την ομοσπονδία χωρίς κανένα από τα τέσσερα ισχυρά στελέχη...
22.08.2017, 18:42
Λίστα μεγάλων ονομάτων που ήταν ντοπέ στο Μουντιάλ του 2010
Ρώσοι χάκερ έβγαλαν στη φόρα στοιχεία που δείχνουν πως αρκετά μεγάλα ονόματα του ποδοσφαίρου είχαν κάνει...
22.08.2017, 18:38
"Ήταν ο τρόπος μου για να αποτίσω φόρο τιμής στα θύματα της Βαρκελώνης"
«Ενός λεπτού σιγή αξίζει περισσότερο από το να κερδίσεις 40.000 μετάλλια».
22.08.2017, 14:40
Γκάτλιν: Λυπάμαι και απολογούμαι για όσα αρνητικά έφερα στο άθλημα
Η μη αποδοχή του ιστορικού θριάμβου του από το λονδρέζικο κοινό, πλήγωσε τον Τζάστιν Γκάτλιν.
22.08.2017, 14:30
Μια ανάσα από τον Ινσούα ο Παναθηναϊκός
Οι τρεις εμπλεκόμενες πλευρές τα βρήκαν και ο Αργεντινός αριστερός μπακ αναμένεται στην Αθήνα.
22.08.2017, 14:23
Δεν ανανεώνει με Μπαρτσελόνα ο Μέσι!
Δύσκολα τα πράγματα στη Μπαρτσελόνα, καθώς ο Λιονέλ Μέσι δεν θέλει να ανανεώσει ακόμα το συμβόλαιό του εάν...
22.08.2017, 14:16
Χάσι: Είμαι εδώ για να περάσουμε στους ομίλους
Ο μεγάλος στόχος του Ολυμπιακού είναι να επανέλθει στους ομίλους του Champions League, μετά από ένα χρόνο...