Λύτρωση στο φινάλε με Κρισάντους η ΑΕΚ, 1-0 τον Ατρόμητο

Όπως και στη Βέροια, έτσι και με τον Ατρόμητο η ΑΕΚ λυτρώθηκε στο φινάλε (1-0)! Έγκλημα του βοηθού στο φινάλε, πήγε να τινάξει το ματς στον αέρα.

Ο Κρισάντους ξεμπούκωσε στο καταλληλότερο σημείο για την ΑΕΚ και την οδήγησε σε τεράστια (όπως εξελίχθηκε) νίκη με 1-0 επί του Ατρομήτου.

Η αδυναμία της «Ένωσης» να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες της, το δοκάρι (σε σουτ του Μάνταλου) και η εξαιρετικά στημένη ομάδα του Γρηγορίου, γέμισαν άγχος το ΟΑΚΑ, πριν ο Δέλλας ρίξει στο ματς τον Κρισάντους κι εκείνος τον δικαιώσει τρία λεπτά αργότερα (82’).

Υποδειγματική συμπαράσταση από 20.000 φίλους των «κιτρινόμαυρων», που τους έσπρωξαν ως το τέλος στη νίκη.

Στις καθυστερήσεις, ο Μπάλας είχε κεφαλιά στο δοκάρι, ωστόσο, ηταν σε θέση οφσάιντ, που δεν είδαν βοηθός και διαιτητής.