Τριάρα με ήρωα Βελλίδη ο ΠΑΣ Γιάννινα στον ΠΑΟΚ... εσωτερικού!

Όλα στραβά πήγαν στον ΠΑΟΚ που γνώρισε βαριά ήττα για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά στους «Ζωσιμάδες» με σκορ 3-1. Προηγήθηκαν με τον Μανιά στο 4’ οι γηπεδούχοι, οι οποίοι στη συνέχεια είδαν τον Βελλίδη να σταματά τους παίκτες τους Τούντορ σε πέντε περιπτώσεις και τους Θεσσαλονικείς να κάνουν ό,τι περνά από το χέρι τους για να… διευκολύνουν το έργο τους!

Από αυτογκόλ του Σάμπο στο 51’ το δεύτερο γκολ, αποβλήθηκε ο Ζάιρο στο 62’, ενώ δεκαπέντε λεπτά πριν το τέλος σκόραρε και ο Τσάβες.

Φωνάζει για πέναλτι στο 5’ ο «Δικέφαλος του Βορρά», που είδε το δοκάρι να τον σώζει σε κεφαλιά του Σαπαλίδη από τέταρτο γκολ πριν ο Βίτορ στις καθυστερήσεις διαμορφώσει το τελικό 3-1.

ΠΑΣ Γιάννινα: Βελλίδης, Στρούνα, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Μπεριος, Τσουκαλάς, Ναδάλες, Ίλιτς (71’ Γιάκος), Τσάβες (86’ Σαπαλίδης), Ακόστα, Μανιάς (79’ Φερφελής).

ΠΑΟΚ: Όλσεν, Κωνσταντινίδης, Λέοβατς, Κόστα, Βίτορ, Τζιόλης, Κάτσε, Σάμπο (60’ Ροντρίγκεζ), Πέλκας, Ζάιρο, Μακ (70’ Μυστακίδης).