Ξύλο και πέτρες στον ποδοσφαιρικό αγώνα Κουκέσι – Λέγκια (video)

Οι οπαδοί της αλβανικής ομάδας, μετά την επίτευξη του δεύτερου αντίπαλου τέρματος, άρχισαν να πετούν πέτρες στους Πολωνούς ποδοσφαιριστές, τραυματίζοντας μάλιστα κάποιους.

Ο διαιτητής διέκοψε το παιχνίδι, ενώ όλα δείχνουν ότι στη φιλοξενούμενη Λέγκια θα κατακυρωθεί η νίκη, ενώ θεωρείται πιθανό να μην διεξαχθεί ρεβάνς, αφού αναμένεται βαρύτατη ''καμπάνα'' στην Κουκέσι, καθώς επεισόδια υπήρξαν και πριν την έναρξη του αγώνα.

Αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο έπεσαν και στην αναμέτρηση του Απόλλωνα με την Καμπάλα (Αζερμπαϊτζάν), στη Λεμεσό, που έληξε ισόπαλος 1-1. Ο διαιτητής αναγκάστηκε να διακόψει το παιχνίδι σχεδόν για ένα εικοσάλεπτο μετά την ισοφάριση που πέτυχε με πέναλτι στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χουσεΐνοβ, ο οποίος στη συνέχειας έκανε άσεμνες χειρονομίες στην κερκίδα.