Κύπελλο Ελλάδος: ΜΕ 4-0 ο ΟΦΗ κέρδισε στην Κομοτηνή τον Πανθρακικό!

Μπορεί να ανέβηκε στην Κομοτηνή με μόλις 14 ποδοσφαιριστές και να αντιμετωπίζει τεράστια οικονομικά προβλήματα, όμως ο ΟΦΗ έκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στον Πανθρακικό (0-4), «κλειδώνοντας» την πρόκριση στους "8" του Κυπέλλου.

Μάλιστα, οι Κρητικοί έβαλαν βάσεις πρόκρισης από τα πρώτα 30 λεπτά της αναμέτρησης, όταν και σκόραραν τρεις φορές με τους Λαμπρόπουλο (19’), Μερεμπασβίλι (27’) και Τζορτζ (30’).

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να αντιδράσουν ούτε στο δεύτερο ημίχρονο. Αντίθετα, δέχτηκαν και τέταρτο γκολ με δράστη και πάλι τον Τζορτζ στο 57’.

Ετσι, ο Κοσταρικανός διαμόρφωσε το τελικό σκορ, το οποίο ήταν το καλύτερο δώρο για τα 57α γενέθλια του Νίκου Αναστόπουλου.

Οι συνθέσεις:

Πανθρακικός (Ρόκα): Πασχαλάκης, Παπαγεωργίου, Ποτουρίδης, Φραγκούλης, Λίτσκας (4' Μεχία), Ζδράβος, Ψάλτης, Χασομέρης (63' Κάσες), Ηλιάδης, Γκουτσίδης, Αράμπα.

ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Λόρια, Φαζός, Μπολάκης, Δαμιανάκης, Μονιάκης, Ροβίθης, Κάλαϊτζιτς, Λαμπρόπουλος, , Κουτσιανικούλης (61' Μανιδάκης), Γκιόργκι, Τζορτζ.