Νίκη με σπουδαία εμφάνιση για τους «πράσινους» (Παναθηναϊκός - Παναιτωλικός 3-1)

Παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναθηναϊκός νίκησε 3-1 τον Παναιτωλικό και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας. Η επιστροφή του Μπεργκ μετά από 66 μέρες καθόρισε το παιχνίδι, αφού με το «καλημέρα» ο Σουηδός κέρδισε την αποβολή του Κούσα και διαμόρφωσε με φανταστικό σουτ το τελικό σκορ στο 84'.

Καλό παιχνίδι μετά από ένα αναιμικό μισάωρο στη Λεωφόρο, με τους «πράσινους» να χτυπούν τελικά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου με Κλωναρίδη και Μπούι (το πρώτο γκολ του Ολλανδού με την πράσινη φανέλα) και τους Αγρινιώτες να μειώνουν προσωρινά με τον Κουτρουμάνο που πάντως ήταν σε θέση οφ σάιντ. Εκτός συνέχειας ο Παναιτωλικός.