ΑΘΛΗΤΙΚΑ


Τέλος από την εθνική Γαλλίας ο Φρανκ Ριμπερί

Ο Ριμπερί απείχε από το Μουντιάλ της Βραζιλίας λόγω προβλημάτων στην πλάτη. Στο πρόσωπό του οι τρικολόρ χάνουν έναν από τους καλύτερους μέσους στον κόσμο.

 
Το τέλος της καριέρας του με την εθνική ομάδα της Γαλλίας ανακοίνωσε ο μεσοεπιθετικός Φρανκ Ριμπερί.

Ο 31χρονος παίχτης της Μπάγερν Μονάχου δήλωσε πως δεν θα ξαναφορέσει τη φανέλα των τρικολόρ σε συνέντευξή του στο γερμανικό περιοδικό Kicker.

Ο Ριμπερί απείχε από το Μουντιάλ της Βραζιλίας λόγω προβλημάτων στην πλάτη. Η Γαλλία αποκλείστηκε στα προημιτελικά από τη μετέπειτα τροπαιούχο Γερμανία με 1-0.

Έχει εμφανιστεί σε 80 αγώνες με το γαλλικό εθνόσημο, πραγματοποιώντας την παρθενική του εμφάνιση το 2006.

Στο πρόσωπο του Ριμπερί οι τρικολόρ χάνουν έναν από τους καλύτερους μέσους στον κόσμο και νικητή του βραβείου της UEFA για τον κορυφαίο παίχτη της χρονιάς το 2013.

Μεγάλοι σταθμοί στην καριέρα του Ριμπερί είναι η Μαρσέιγ και η Μπάγερν, με την οποία έχει κερδίσει τέσσερα πρωταθλήματα Γερμανίας και ένα Champions League.
 
Παραμένουν στην ΚΕΔ Περέιρα και Μάριν - Ξένοι διαιτητές και του χρόνου
Στον προεδρικό θώκο της ΚΕΔ θα παραμείνει ο Βίτορ Μέλο Περέιρα όπως ανέφερε ο Μπιόρν Βάσαλο στη συνέντευξη...
22.05.2019, 12:48
NBA: Ισοφάρισαν οι Ράπτορς - Πάλεψε ο Γιάννης
Ούτε στο δεύτερο ματς στο Τορόντο κατάφεραν οι Μπακς να κάνουν το break που θα τους έφερνε μια ανάσα από...
22.05.2019, 06:21
Το συγκινητικό «αντίο» του Χάμιλτον στον Λάουντα
Με μια ανάρτησή στο προφίλ του στο instagram ο Λιούις Χάμιλτον αποχαιρέτησε τον Νίκι Λάουντα.
21.05.2019, 21:20
«Έφυγε» ο θρύλος της Formula 1 Νίκι Λάουντα
Ένας θρυλικός πιλότος της Formula 1, που έγραψε ιστορία και πλήρωσε τόσο ακριβά την αγάπη του για το...
21.05.2019, 05:00
Νικητής με σκορ 20-0 ο Παναθηναϊκός και μηδενισμός για τον Ολυμπιακό!
Στον Παναθηναϊκό και τυπικά το… ροζ φύλλο του ντέρμπι με τον Ολυμπιακό!
20.05.2019, 19:43
Ο Ολυμπιακός δεν κατεβαίνει στο ΟΑΚΑ για το ντέρμπι με τον ΠΑΟ
Η ΚΑΕ Ολυμπιακός ενημέρωσε επίσημα την αστυνομία πως δεν θα κατέβει στο ΟΑΚΑ για το ματς με τον Παναθηναϊκό.
20.05.2019, 13:44
Βολιβία: Η στιγμή που διαιτητής καταρρέει μέσα σε γήπεδο και πεθαίνει (vid)
Αξιοσημείωτο είναι ότι το ματς συνεχίστηκε κανονικά μέχρι τέλους
20.05.2019, 09:16
NBA: «Κλείδωσαν» τον Γιάννη και μείωσαν σε 2-1 οι Ράπτορς
Έχουν δρόμο ακόμη οι τελικοί της Ανατολής, καθώς οι Ράπτορς απάντησαν στους Μπακς νικώντας μετά από δύο...