ΠΟΛΙΤΙΚΗ


Ο. Βουδούρης: Δεν έχω λόγο να μην δώσω ψήφο εμπιστοσύνης στην κυβέρνηση

«Δεν έχω λόγο να μην δώσω ψήφο εμπιστοσύνης στην κυβέρνηση» δήλωσε στο ραδιόφωνο του ΣΚΑΪ ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Οδυσσέας Βουδούρης. Αναφορικά με το δημοψήφισμα είπε πως δεν τον βρίσκει αντίθετο αρχικά, σημειώνοντας ωστόσο πως δεν απαντά στο σύνολο του προβλήματος.

Σε κρίσιμο σταυροδρόμι η Ελλάδα

 
«Δεν έχω λόγο να μην δώσω ψήφο εμπιστοσύνης στην κυβέρνηση» δήλωσε στο ραδιόφωνο του ΣΚΑΪ ο βουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Οδυσσέας Βουδούρης.

Αναφορικά με το δημοψήφισμα είπε πως δεν τον βρίσκει αντίθετο αρχικά, σημειώνοντας ωστόσο πως δεν απαντά στο σύνολο του προβλήματος.

Ζήτησε ταυτόχρονα το σχηματισμό μιας ευρύτερης κυβέρνησης που θα έχει τη στήριξη Βουλής και κοινωνίας.


 
Γεννηματά: Το ΚΙΝΑΛ δεν θα επιτρέψει να μπει η χώρα σε περιπέτειες
«Προσχηματικοί» είναι λόγοι του ΣΥΡΙΖΑ που οδήγησαν στη ματαίωση του ντιμπέιτ των πολιτικών αρχηγών, δήλωσε...
24.06.2019, 22:13
Τσίπρας: Η Ελλάδα είναι ξανά αυτοδύναμη
Τώρα αποφασίζουμε για την επιχείρησή μας, την οικογένειά μας, τα παιδιά μας, ανέφερε ο πρωθυπουργός Αλέξης...
24.06.2019, 21:24
Δημοσκόπηση- Εκλογές 2019: Προβάδισμα 10,5 μονάδων της ΝΔ έναντι του ΣΥΡΙΖΑ
Ο Κυριάκος Μητσοτάκης προηγείται του Αλέξη Τσίπρα με διαφορά 9,7 μονάδων στη δημοτικότητα των πολιτικών...
24.06.2019, 20:40
Μητσοτάκης: Θέλω ισχυρή εντολή - Όχι νέα μέτρα για το πρωτογενές πλεόνασμα
Πρόεδρος ΝΔ: Εκτιμώ ότι ο στόχος του 3,5% για το 2019, με βάση τα στοιχεία τα οποία έχουμε, είναι εφικτός.
24.06.2019, 19:46
ΚΚΕ: Καπρίτσια και τακτικισμοί Τσίπρα για το ντιμπέιτ
«Το ντιμπέιτ θα μπορούσε να πραγματοποιηθεί αν ο κ. Τσίπρας είχε παραμείνει στην αρχική συμφωνία των...
24.06.2019, 19:33
Εκλογές 2019: Υποψήφιος με την Πλεύση Ελευθερίας ο Σπύρος Μπιμπίλας (φωτό)
O Σπύρος Μπιμπίλας είχε ανακοινώσει από την Παρασκευή την υποψηφιότητά του
24.06.2019, 16:29
Γεννηματά: Η πολιτική του ΣΥΡΙΖΑ στα ΕΛΤΑ βολεύει πλήρως τη ΝΔ
Όπως ανέφερε η κ. Γεννηματά, εμείς το Κίνημα Αλλαγής, πιστεύουμε στον ρόλο των ΕΛΤΑ και ο στόχος είναι να...
24.06.2019, 16:15
Τσίπρας: Μητσοτάκης, ΚΙΝΑΛ και ΚΚΕ έψαχναν αφορμή να αποφύγουν το ντιμπέιτ
Απάντηση για το «ναυάγιο» του ντιμπέιτ έδωσε ο πρωθυπουργός, Αλέξης Τσίπρας με αναρτήσεις του στο Twitter.
24.06.2019, 16:14
Αχτσιόγλου: Διαθέσιμος ακόμη και για το βράδυ της 1ης Ιουλίου ο κ Τσίπρας
Η κα Αχτσιόγλου υποστήριξε πως στη σημερινή διακομματική επιτροπή ετέθησαν προσχήματα από διάφορα κόμματα...
24.06.2019, 14:23
Το πρόγραμμα της ΝΔ διαθέσιμο στη γραφή Braille (video)
Στο βίντεο εμφανίζεται ο πρόεδρος της ΝΔ να παραλαμβάνει το πρόγραμμα
24.06.2019, 13:36

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 150  Επόμενη