ΖΩΗ


Πέθανε ο ιδρυτής των ΙΚΕΑ

Ο Ίνγκβαρ Κάμπραντ, ο ιδρυτής της σουηδικής εταιρείας επίπλων IKEA, απεβίωσε σε ηλικία 91 ετών, ανακοινώθηκε σήμερα από την IKEA.

 
Ο Ίνγκβαρ Κάμπραντ, ο ιδρυτής της σουηδικής εταιρείας επίπλων IKEA, απεβίωσε σε ηλικία 91 ετών, ανακοινώθηκε σήμερα από την IKEA.

«Ο ιδρυτής των IKEA και Ikano και ένας από τους σπουδαιότερους επιχειρηματίες του 20ου αιώνα, ο Ίνγκβαρ Κάμπραντ, απεβίωσε ειρηνικά στις 27 Ιανουαρίου στο σπίτι του στο Σμάλαντ της Σουηδίας», αναφέρει η εταιρεία σε δελτίο Τύπου που εξέδωσε.
 
Καυστικό σκίτσο του Αρκά για την ψήφο εμπιστοσύνης στη Βουλή
Στο νέο του σκίτσο, ο γελοιογράφος καυτηριάζει την ψήφο «κατά συνείδηση» των βουλευτών
15.01.2019, 22:35
Τσακαλώτος: ΝΔ όπως Μαύρη Οχιά - Δένδιας: ΣΥΡΙΖΑ όπως Εδουάρδος Β'
Ο κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος της ΝΔ, Νίκος Δένδιας, που τον διαδέχτηκε στο βήμα, ωστόσο, του επιφύλαξε μία...
15.01.2019, 20:57
Η Κιμ Καρντάσιαν θα αποκτήσει το τέταρτο παιδί της μέσω παρένθετης μητέρας
Η Κιμ Καρντάσιαν ανακοίνωσε ότι θα αποκτήσει το τέταρτο παιδί της, μέσω παρένθετης μητέρας, επιβεβαιώνοντας...
15.01.2019, 19:13
ΗΠΑ: Πατέρας φτιάχνει ιγκλού για την κόρη του που είναι Άτομο με Αναπηρία
Το ξεχωριστό αυτό σπίτι ιγκλού έχει μια μεγαλύτερη και ψηλότερη μπροστινή βεράντα από ό, τι τα περισσότερα...
15.01.2019, 08:06
Πότε θα προβληθεί η πρεμιέρα του τελευταίου κύκλου του Game of Thrones
Ο χειμώνας τελικά έρχεται... στα μέσα Απριλίου. Η αντίστροφη μέτρηση έχει ήδη αρχίσει.
14.01.2019, 14:45
Όταν η Μέρκελ αυτοσαρκάζεται: Η δήλωση στη Γερμανική Σχολή Αθηνών (pics)
Οι μαθητές της Γερμανικής Σχολής την υποδέχτηκαν με θερμό χειροκρότημα όπου βρέθηκε και ο γερμανός πρέσβης...
11.01.2019, 13:48
Η ειδυλλιακή φωτογραφία του Τσίπρα με Μέρκελ που κάνει θραύση στο διαδίκτυο
Η φωτογραφία, που ανάρτησε ο πρωθυπουργός στο Instagram, έχει πάνω από 3.300 λάικ, αλλά και πολλά ειρωνικά...
11.01.2019, 11:32
Κρητικός μαραθωνοδρόμος έτρεξε ξυπόλυτος στον χιονισμένο Ψηλορείτη (βίντεο)
Ο Κρητικός μαραθωνοδρόμος Ιδομενέας Αβραμάκης πέταξε τα παπούτσια και αψήφησε το κρύο
11.01.2019, 09:42
Το δίδυμο... αδερφάκι της Κύπρου βρίσκεται στην Ελλάδα (vid)
Είναι από τα... παράξενα της Ελλάδας. Στην αρχαιότητα ήταν γνωστό με το όνομα "φωκών όρμος".
10.01.2019, 11:20
Διαζύγιο για τον Τζεφ Μπέζος, τον πλουσιότερο άνθρωπο στον κόσμο
Το ζευγάρι έχει τέσσερα παιδιά.
09.01.2019, 18:43

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 39  Επόμενη