ΕΛΛΑΔΑ


Έχεις μήνυμα: Η Παναγία είπε στον Αμβρόσιο να μην παραιτηθεί

Απάντηση από την... Παναγία φαίνεται ότι πήρε ο Μητροπολίτης Αμβρόσιος σχετικά με το αν θα παραιτηθεί ή όχι.

 
Τη βοήθεια της... Παναγίας για το αν θα παραμείνει στον Επισκοπικό θρόνο ζήτησε ο Μητροπολίτης Καλαβρύτων και Αιγιαλείας Αμβρόσιος, και απ' ό,τι φαίνεται πήρε το μήνυμα! 

Ο Αμβρόσιος είχε προαναγγείλει την παραίτησή του, αναφέροντας ότι θα έφευγε από τη θέση του τον Αύγουστο του 2018. Μετά έδωσε παράταση και είπε πως θα παρέμενε μέχρι την εκδίκαση σε δεύτερο βαθμό της υπόθεσης για τις απαράδεκτες, ομοφοβικές δηλώσεις του για τους ομοφυλόφιλους, η οποία έγινε προ ημερών.

Στη συνέχεια, ζήτησε για την απόφασή του τη συνδρομή της Παναγίας. Συγκεκριμένα την Πέμπτη ο Μητροπολίτης Αμβρόσιος τέλεσε Θεία Λειτουργία στην Παναγία Τρυπητή και προσευχήθηκε στην Παναγία καλώντας την να τον οδηγήσει στην σωστή απόφαση.

Προφανώς η Παναγία του απάντησε θετικά, καθώς ο Αμβρόσιος πλέον δηλώνει ότι παραμένει στην πρώτη γραμμή. 

Πηγή: thebest.gr
 
Σκιάθος: Επανηλεκτροδοτήθηκε η Χώρα - Σταδιακή αποκατάσταση σε όλο το νησί
Επαναηλεκτροδοτείται σταδιακά η Σκιάθος, μετά τη διακοπή που σημειώθηκε χθες το βράδυ στις 21:40'.
17.08.2019, 12:52
Λήστεψαν 4 φορές μέσα σε 20 ημέρες κατάστημα τυχερών παιχνιδιών
Τέσσερις φορές σε διάστημα 20 ημερών έγινε στόχος ληστείας ένα κατάστημα τυχερών παιχνιδιών στην Λεωφόρο...
17.08.2019, 11:03
Πέτσας για Σαμοθράκη: Το πρόβλημα είναι κυρίως οι υποδομές του νησιού
Απάντηση στις επικρίσεις της αντιπολίτευσης για καθυστερημένη αντίδραση του κρατικού μηχανισμού με το...
17.08.2019, 10:42
Έριξαν αυτοκίνητο σε τζαμαρία καταστήματος και έκλεψαν την ταμειακή
Άγνωστοι εισέβαλαν τα ξημερώματα σε κατάστημα εμπορίας ειδών μοτοσυκλέτας επί της οδού Πέτρου Ράλλη.
17.08.2019, 10:20
Φωτιά Εύβοια: Περιμένουν να «μιλήσουν» τα κινητά των υπόπτων
Στην άρση του τηλεφωνικού απορρήτου εστιάζονται οι έρευνες των αρχών για τους 3 υπόπτους για εμπρησμό στην...
17.08.2019, 09:41
Χανιά: Πολίτες προσπαθούν να βάλουν «φρένο» στη μάστιγα των τροχαίων
«Φρένο» στη μάστιγα των τροχαίων δυστυχημάτων στην Κρήτη, ευαισθητοποιώντας πολιτεία και πολίτες, προσπαθούν...
17.08.2019, 09:06
Τι κάηκε στην Εύβοια- Αποκλειστικός χάρτης με τις χρήσεις γης
Με τη συμβολή του συστήματος Copernicus της ΕΕ, οι καμένες εκτάσεις αποτυπώνονται με σαφήνεια, και...
17.08.2019, 09:00
Βροχές και καταιγίδες-Ποιες περιοχές θα επηρεαστούν
Ραγδαία αλλαγή του καιρού με τοπικές βροχές και σποραδικές καταιγίδες στα ανατολικά και βόρεια της χώρας...
17.08.2019, 08:21
Άρχισε η αποκατάσταση του ρεύματος στην Σκιάθο, πολλές περιοχές στο σκοτάδι
Ταχεία διόρθωση του προβλήματος υπόσχεται ο ΔΕΔΔΗΕ.
16.08.2019, 23:32
Επεισοδιακός έλεγχος σε μπαρ στην Μύκονο, χρειάστηκε βοήθεια της Αστυνομίας
Το λουκέτο θα διαρκέσει τέσσερις ημέρες διότι ο ιδιοκτήτης ήταν υπότροπος λόγω προηγούμενης παράβασης.
16.08.2019, 22:05

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 150  Επόμενη