ΕΛΛΑΔΑ


Κάρπαθος: Διαχωρίζουν τους πελάτες σε Έλληνες... και ξένους σε παραγγελίες!

Πρόεδρος Εστιατόρων του νησιού: «Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να έβαζε λίγο μεγαλύτερη μερίδα στη σαλάτα ή λίγο περισσότερο μακαρούνες… Ο Έλληνας τρώει πιο πολύ»

 
Βόρειοι και Νότιοι στη γραφική… Κάρπαθο; Ο λόγος μια φωτογραφία απόδειξης ταβέρνας από παραγγελία σε ταβέρνα  του νησιού, στην οποία αναγράφεται ότι οι πελάτες ήταν… Έλληνες, φωτογραφία που προκάλεσε έντονες αντιδράσεις για άνιση μεταχείριση στις τιμές του φαγητού μεταξύ των μεν και των δε. 

Ο Δημήτρης Κορδάμπαλος, πρόεδρος της Ένωσης Εστιατόρων του νησιού προσπάθησε να εξηγήσει τον ΑΝΤ1 για ποιο λόγο οι Καρπάθιοι κάνουν διαχωρισμό μεταξύ των ξένων από τους Έλληνες τουρίστες. «Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να έβαζε μεγαλύτερη μερίδα στη σαλάτα ή λίγο περισσότερο μακαρούνες… Ο Έλληνας τρώει πιο πολύ» δικαιολογήθηκε. 

«Στην Κάρπαθο δεν υπάρχει διαφορά στις τιμές... Σε άλλα νησιά μπορεί να γίνεται, στην Κάρπαθο δεν γίνεται» επέμεινε. 

38933043 1892408547482060 2259261645052182528 n


 
Μυστήριο με τον θάνατο άνδρα που έπεσε στα βράχια στου Φιλοπάππου
Ένας άνδρας έχασε τη ζωή του μετά τα μεσάνυχτα της Τετάρτης, όταν έπεσε και χτύπησε το κεφάλι του στα βράχια...
16.08.2018, 06:33
Βόλος: Ηλικιωμένος σκότωσε τη σύζυγό του και αποπειράθηκε να αυτοκτονήσει
Ένα πρωτοφανές έγκλημα απασχολεί τις τελευταίες ώρες την Αστυνομία του Βόλου.
16.08.2018, 01:54
Μυτιλήνη: Πατέρας σκοτώθηκε ενώ ταξίδευε με μηχανάκι με τα δύο του παιδιά
Η οικογένεια επέστρεψε από προσκύνημα στην Αγιασό.
15.08.2018, 22:27
Φωτιά στην Ιεράπετρα Κρήτης
Δεν απειλούνται σπίτια, σύμφωνα με την Πυροσβεστική.
15.08.2018, 19:20
Γερμανία: Λεπτομέρειες μένουν για επαναπροωθήσεις προς Ελλάδα και Ιταλία
Με βάση τα σημερινά δεδομένα μπορούμε να υποθέσουμε ότι οι συμφωνίες για επαναπροωθήσεις προσφύγων και...
15.08.2018, 18:13
Πού αποδίδει το Μαξίμου την απελευθέρωση των δύο στρατιωτικών
Κυβερνητικές πηγές επισήμαναν πως η απελευθέρωση των Μητρετώδη και Κούκλατζη έγινε σε μια περίοδο που η...
15.08.2018, 17:45
Οριοθετήθηκε η φωτιά στον Άγιο Στέφανο Αττικής
Η φωτιά δεν απειλεί άμεσα οικιστική ζώνη, σύμφωνα με την Πυροσβεστική.
15.08.2018, 17:19
Copernicus: Σχεδόν 3.800 στρέμματα έκαψε η φωτιά στην Εύβοια
Τα δεδομένα των ευρωπαϊκών δορυφόρων επιβεβαιώνουν ότι δεν κάηκε οικιστική ζώνη.
15.08.2018, 16:47
Μόσχα προς Αθήνα: Δεν προκαλέσαμε εμείς την επιδείνωση των σχέσεων
Η Μόσχα παραμένει δεσμευμένη στην ανάπτυξη της διμερούς συνεργασίας «σε πολλούς τομείς», δήλωσε η εκπρόσωπος...