ΕΛΛΑΔΑ


Κάρπαθος: Διαχωρίζουν τους πελάτες σε Έλληνες... και ξένους σε παραγγελίες!

Πρόεδρος Εστιατόρων του νησιού: «Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να έβαζε λίγο μεγαλύτερη μερίδα στη σαλάτα ή λίγο περισσότερο μακαρούνες… Ο Έλληνας τρώει πιο πολύ»

 
Βόρειοι και Νότιοι στη γραφική… Κάρπαθο; Ο λόγος μια φωτογραφία απόδειξης ταβέρνας από παραγγελία σε ταβέρνα  του νησιού, στην οποία αναγράφεται ότι οι πελάτες ήταν… Έλληνες, φωτογραφία που προκάλεσε έντονες αντιδράσεις για άνιση μεταχείριση στις τιμές του φαγητού μεταξύ των μεν και των δε. 

Ο Δημήτρης Κορδάμπαλος, πρόεδρος της Ένωσης Εστιατόρων του νησιού προσπάθησε να εξηγήσει τον ΑΝΤ1 για ποιο λόγο οι Καρπάθιοι κάνουν διαχωρισμό μεταξύ των ξένων από τους Έλληνες τουρίστες. «Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να έβαζε μεγαλύτερη μερίδα στη σαλάτα ή λίγο περισσότερο μακαρούνες… Ο Έλληνας τρώει πιο πολύ» δικαιολογήθηκε. 

«Στην Κάρπαθο δεν υπάρχει διαφορά στις τιμές... Σε άλλα νησιά μπορεί να γίνεται, στην Κάρπαθο δεν γίνεται» επέμεινε. 

38933043 1892408547482060 2259261645052182528 n


 
Σεισμός 4,4 ρίχτερ στη Ζάκυνθο
Σεισμός μεγέθους 4,3 ρίχτερ σημειώθηκε λίγο πριν τις 8.30 το πρωί στη Ζάκυνθο.
13.12.2018, 08:41
Ενέδρα θανάτου σε 48χρονο στο Μοσχάτο
Άγνωστοι δράστες πυροβόλησαν και σκότωσαν 48χρονο Έλληνα στις 02:30 στο Μοσχάτο.
13.12.2018, 08:13
Είκοσι εκατ. ευρώ για τον εκσυγχρονισμό του Χιονοδρομικού Κέντρου Καλαβρύτων
Υπογράφηκε η ένταξη στο Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων, του έργου της αναβάθμισης, βελτίωσης και...
13.12.2018, 01:33
Δικογραφία σε βάρος 12 κρατούμενων για τον ξυλοδαρμό του 19χρονου
Σημειώνεται ότι ο 19χρονος είχε δηλώσει ότι δεν επιθυμούσε την ποινική δίωξη των κρατουμένων που τον...
13.12.2018, 00:19
Μυτιλήνη: Εξάρθρωση σπείρας που εξαπατούσε ηλικιωμένους
Η ΕΛ.ΑΣ εξάρθρωσε εγκληματική οργάνωση που εξαπατούσε κυρίως ηλικιωμένα άτομα στην πόλη της Μυτιλήνης.
12.12.2018, 23:58
Τζακ ποτ στο ΛΟΤΤΟ
Δεν ανέδειξε «6αρη» και «5+1»νικητή το ΛΟΤΤΟ, κατά την αποψινή κλήρωση.
12.12.2018, 23:23
Ένας νεκρός από πυροβολισμό στην Ομόνοια
Δεν προκύπτουν στοιχεία για ανταλλαγή πυροβολισμών.
12.12.2018, 23:20
Ικανοποίηση στην Αθήνα για την διατύπωση των τελικών τροπολογιών στην ΠΓΔΜ
Η πορεία εφαρμογής της συμφωνίας πλέον συνεχίζεται, διέρρευσαν κυβερνητικές πηγές.
12.12.2018, 22:57
Ρόδος: Αποτυπώματα του 19χρονου στο σίδερο, δεν προκύπτει τρίτος δράστης
Η διεύθυνση εγκληματολογικών ερευνών δεν βρήκε δακτυλικά αποτυπώματα ή γενετικό υλικό που να καταδεικνύουν...