ΕΛΛΑΔΑ


Κρήτη: Έφοδος διαδηλωτών του ΠΑΜΕ σε ομιλία του Πετρόπουλου

Διαδηλωτές του ΠΑΜΕ που είχαν συγκεντρωθεί έξω από το επιμελητήριο έσπασαν τον αστυνομικό κλοιό

 
Ένταση σημειώθηκε την Παρασκευή το βράδυ στο Επιμελητήριο Ηρακλείου Κρήτης οπού έφτασε ο υφυπουργός Κοινωνικών Ασφαλίσεων Τάσος Πετρόπουλος, ο οποίος ήταν κεντρικός ομιλητής σε εκδήλωση για τον νέο ασφαλιστικό νόμο. Διαδηλωτές του ΠΑΜΕ που είχαν συγκεντρωθεί έξω από το επιμελητήριο έσπασαν τον αστυνομικό κλοιό και μπήκαν στο κτίριο.

Μάλιστα, ορισμένα στελέχη του ΣΥΡΙΖΑ φαίνεται ότι συνεπλάκησαν με μέλη του Πανεργατικού Μετώπου. Στη συνέχεια, οι διαμαρτυρόμενοι αποχώρησαν φωνάζοντας συνθήματα.
"Ντου" από το ΠΑΜΕ στην εκδήλωση με τον Υφυπουργό!


"Ντου" από το ΠΑΜΕ στην εκδήλωση με τον Υφυπουργό!"Ντου" από το ΠΑΜΕ στην εκδήλωση με τον Υφυπουργό!
"Ντου" από το ΠΑΜΕ στην εκδήλωση με τον Υφυπουργό!



 
Tέλος εποχής; Στην ΠΓΔΜ «αποκαθηλώνουν» τις πινακίδες «Αλέξανδρος ο Μέγας»
Για τους Σκοπιανούς πολίτες η αφαίρεση των πινακίδων, και η μετονομασία της λεωφόρου «Μέγας Αλέξανδρος» σε...
21.02.2018, 18:55
Νόμιμο έκρινε το ΣτΕ το άνοιγμα του επαγγέλματος του φαρμακοποιού
Οι ρυθμίσεις του διατάγματος, όσον αφορά τη συμμετοχή ιδιωτών με κεφάλαια στη λειτουργία των φαρμακείων...
21.02.2018, 18:37
Στο νοσοκομείο των φυλακών Κορυδαλλού ο Τσοχατζόπουλος
Ο πρώην υπουργός Άκης Τσοχατζόπουλος μετήχθη στο νοσοκομείο των κρατουμένων των φυλακών Κορυδαλλού, μετά από...
21.02.2018, 18:16
Οι συλλογικότητες διαμαρτύρονταν για πλειστηριασμό που δεν θα γινόταν
Όπως αναφέρει για την αναβολή του επίμαχου πλειστηριασμού είχαν ενημερωθεί όλοι οι νόμιμοι εμπλεκόμενοι ότι...
21.02.2018, 16:53
Επεκτείνεται το δρομολόγιο της δημοτικής συγκοινωνίας του Πειραιά
Την περιοχή θα εξυπηρετεί η γραμμή Καμίνια, Μεταξά, Τζάνειο
21.02.2018, 16:21
Νέες υπερπτήσεις τουρκικών μαχητικών στο Αιγαίο
Τα δύο F-4 πραγματοποίησαν υπερπτήση στα νησιά Μακρονήσι, Ανθρωποφάγοι και το νησιωτικό σύμπλεγμα Φούρνοι
21.02.2018, 15:52
Μέρκελ: Δεν έχουμε υπάρξει πιο κοντά σε λύση για το Σκοπιανό εδώ και 10 χρόνια
«Είμαι πολύ χαρούμενη και ανακουφισμένη που [...] υπάρχει κίνηση στις διαβουλεύσεις».
21.02.2018, 14:47
Ένωση Δικαστών & Εισαγγελέων: Θεσμικά ανεπίτρεπτη η δήλωση της Θάνου
Σε σκληρότατη ανακοίνωσή της, η Ένωση Δικαστών και Εισαγγελέων επισημαίνει ότι η προϊσταμένη του Νομικού...
21.02.2018, 13:35
Εισβολή στην ΤτΕ από πολέμιους των πλειστηριασμών
Στο σημείο βρίσκονται δυνάμεις της Αστυνομίας.
21.02.2018, 12:46
Εξιτήριο έλαβε ο Μπουτάρης μετά από επέμβαση για την καρδιά
Ο θεράπων ιατρός του δημάρχου δήλωσε πως ο δήμαρχος Θεσσαλονίκης έλαβε εξιτήριο σε άριστη γενική κατάσταση.
21.02.2018, 12:09

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 150  Επόμενη