ΕΛΛΑΔΑ


Τούρκο διακινητή με 23 μετανάστες συνέλαβε η ΕΛΑΣ στην Ηγουμενίτσα

Όλοι οι μετανάστες είναι υπήκοοι Συρίας.

 
Έναν 30χρονο υπήκοοι Τουρκίας, ο οποίος επιχείρησε να μεταφέρει 23 λαθρομετανάστες προς τη δυτική Ευρώπη μέσω της χώρας μας, συνέλαβε η αστυνομία στην Ηγουμενίτσα.

Συγκεκριμένα, στο Νεοχώρι Παραμυθιάς, οι Αστυνομικοί ακινητοποίησαν νταλίκα στην καρότσα της οποίας ήταν κρυμμένοι οι 23 αλλοδαποί, όλοι υπήκοοι Σύριας.

Τελικός προορισμός τους ήταν η Ιταλία.
 
Εληξε ο συναγερμός στις φυλακές Κορυδαλλού
Λήξη συναγερμού στις φυλακές Κορυδαλλού όπου νωρίτερα, υπήρξαν συμπλοκές κρατουμένων.
27.05.2019, 01:51
Εξέγερση σε εξέλιξη στον Κορυδαλλό. Πληροφορίες για ομηρία
Εξέγερση ξέσπασε το βράδυ της Κυριακής στις φυλακές Κορυδαλλού.
27.05.2019, 00:12
Πυροβόλησαν 30χρονο στον σταθμό Λαρίσης
Ο τραυματίας διακομίσθηκε και νοσηλεύεται στο Νοσοκομείο «Γεώργιος Γεννηματάς», ενώ ο δράστης αναζητείται.
26.05.2019, 22:08
Προσαγωγή δημοτικής συμβούλου στον Πειραιά
Στην προσαγωγή της δημοτικής συμβούλου Πειραιά και επικεφαλής της δημοτικής κίνησης «Λιμάνι της Αγωνίας»...
26.05.2019, 21:47
Ιωάννινα: Ψηφοφόρος ετών 103! (pics)
Είναι αν όχι η μεγαλύτερη, σίγουρα μία από τους μεγαλύτερους σε ηλικία ψηφοφόρους της χώρας που προσήλθε...
26.05.2019, 13:17
Τα ευτράπελα των εκλογών: Το ξεχορτάριασμα και οι χαμένες σφραγίδες (VIDEO)
Η εκλογική διαδικασία εξελίσσεται ομαλά σε όλη τη χώρα αλλά δεν έλειψαν και τα γνωστά ευτράπελα, που...
26.05.2019, 11:59
Όταν ο Tσίπρας γνώρισε τον μελλοντικό πρόεδρο Δημοκρατίας της Ελλάδας (vid)
O απολαυστικός διάλογος του πρωθυπουργού με μαθητή
26.05.2019, 11:49
Πρόεδρος Δικηγορικού Συλλόγου Αθηνών: Χωρίς προβλήματα η ψηφοφορία
"Έτσι ξεπεράστηκε, πρόσθεσε, το σύνηθες κάθε φορά πρόβλημα με την απουσία κάποιων μελών εφορευτικών...