ΕΛΛΑΔΑ


Ξανά στην Ελλάδα ο Λιάπης: Έφυγα στη Μαλαισία για να ησυχάσω από το δράμα μου

«Δεν ήταν ταξίδι αναψυχής ήταν ταξίδι ψυχικής εκτόνωσης, έφυγα για να ησυχάσω από το δράμα μου».

 
Την Παρασκευή επέστρεψε τελικά στην Αθήνα, από τη Μαλαισία, ο πρώην υπουργός Μιχάλης Λιάπης, προκειμένου να δικαστεί για την υπόθεση με τις πλαστές πινακίδες που προκάλεσε σάλο στην κοινή γνώμη.

Ο πρώην υπουργός υποστήριξε ότι δεν γύρισε εσπευσμένα από τη Μαλαισία, ενώ ακόμη ισχυρίστηκε ότι ταξίδεψε στην Κουάλα Λουμπούρ επειδή ήθελε να ξεφύγει από την υπόθεση της σύλληψης που τού προκάλεσε μεγάλη στεναχώρια.

«Δεν ήταν ταξίδι αναψυχής ήταν ταξίδι ψυχικής εκτόνωσης, έφυγα για να ησυχάσω από το δράμα μου» δήλωσε χαρακτηριστικά.

Ο κ. Λιάπης είπε ακόμα ότι έχει πληρώσει όλα τα τέλη και τα τεκμήρια.

Η υπόθεση του κ. Λιάπη εκδικάζεται την προσεχή Δευτέρα, 30 Δεκεμβρίου, έπειτα από αναβολή που έλαβε από το Β΄ Αυτόφωρο Μονομελές Πρωτοδικείο.

 
Θερμαινόμενοι χώροι για την προστασία των αστέγων σε Αθήνα και Πειραιά
Παράλληλα, συνεργεία, καθώς και η Κινητή Μονάδα Φροντίδας του Κέντρου Υποδοχής και Αλληλεγγύης του Δήμου...
22.02.2019, 18:08
Ένας ηλικιωμένος τραυματίας από φωτιά σε γηροκομείο στο Άργος
Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες η φωτιά ξέσπασε σε δωμάτιο ενοίκου και τέθηκε γρήγορα υπό έλεγχο.
22.02.2019, 18:02
«Νέα Λέσβος» η Σάμος ως προς τους πρόσφυγες λέει ο Δ. Βίτσας στον Guardian
«Νέα Λέσβος» χαρακτηρίζεται η Σάμος σε ανταπόκριση της εφημερίδας Guardian, καθώς, όπως τονίζεται, το νησί...
22.02.2019, 17:19
Αυτοί είναι οι φερόμενοι δράστες της αιματηρής ληστείας Σταματιάδη
Οι δράστες ενέχονται μεταξύ άλλων στη ληστεία του επιχειρηματία Αλέξανδρου Σταματιάδη στην Κηφισιά
22.02.2019, 16:24
Έρευνα ΓΕΣ για θάνατο εύζωνα. Ποιος ήταν. Η ανακοίνωση του Προμηθέα Πατρών
Την ίδια ώρα την οδύνη της εκφράζει με ανακοίνωση της και η ομάδα μπάσκετ του Προμηθέα Πατρών, στην οποία ο...
22.02.2019, 14:44
Συλλυπητήρια Παυλόπουλου στην οικογένεια του εύζωνα της προεδρικής φρουράς
Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Προκόπιος Παυλόπουλος, επικοινώνησε τηλεφωνικώς με τον πατέρα του θανόντος...
22.02.2019, 14:05
Στα 36.000 ευρώ η λεία επιτήδειων που εξαπατούσαν ηλικιωμένους από τηλέφωνο
Οι δράστες με πρόσχημα την εμπλοκή συγγενικών τους προσώπων σε τροχαία ατυχήματα ή τη δήθεν νοσηλεία τους σε...
22.02.2019, 13:43
Άγνωστοι εισέβαλαν και βανδάλισαν Δημοτικό σχολείο στην Πάτρα (video)
Αξίζει να σημειωθεί πως σύμφωνα με εκπαιδευτικό του σχολείου, οι δράστες έκαναν λάθη που σύντομα θα...
22.02.2019, 13:20
Ο Κώστας Μπακογιάννης στο Κέντρο Ζωής για την υποστήριξη όσων ζουν με HIV
«Δίπλα τους σε όλα. Μαζί τους σε όλα» ανέφερε o Κώστας Μπακογιάννης
22.02.2019, 12:49
Από λοίμωξη του ανώτερου αναπνευστικού ο θάνατος του βρέφους στη Λάρισα
Επίσης έχουν ληφθεί δείγματα για να πραγματοποιηθούν ιστολογικές εξετάσεις.
22.02.2019, 12:23

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... | 150  Επόμενη